Více

Digitální rozhlas z Milešovky výrazně zvýšil pokrytí, zasahuje i střední Čechy

Své pokrytí digitálním signálem na severu Čech tak zlepšilo například taneční SeeJay Radio nebo rockové Gama Rádio. Součástí multiplexu je mimo jiné i křesťanské Rádio Proglas.

Příbramský telekomunikační operátor Teleko výrazně navýšil dosah digitálního rozhlasu (DAB/DAB+) ze severočeského vysílače Milešovka. Z původních 100 Wattů, které byly od ledna nasazeny pouze dočasně, se výkon vyhoupl až na 2 kW. Signál tak zasahuje nejen do Ústeckého kraje, ale například i středních Čech a je pravděpodobné, že doletí i do okrajových částí Prahy, především pak její severozápadní část. Vadou na kráse je bohužel šíření v takzvaném L-pásmu, konkrétně na kanálu LG, operátor by ovšem do budoucna rád využíval takzvaný Band III.

stul

Z ARCHIVU: Teleko spustilo digitální rozhlas z Milešovky, prozatím s omezeným výkonem

Teleko je v České republice průkopníkem technologie DAB. Kromě Milešovky vysílá i z řady dalších lokalit – Prahy, Příbrami, Liberce, východočeské Černé hory, Brna a Lysé hory. V multiplexu z vysílače, který se nachází v Ústeckém kraji, mohou posluchači naladit stejné stanice jako ve zbytku republiky. Kromě vybraných okruhů Českého rozhlasu například i taneční SeeJay Radio, rockové Gama Rádio nebo křesťanské Rádio Proglas. Právě společnost SeeJay Radio chce v tomto multiplexu šířit i svůj druhý program, kterým se od podzimu stane informační TiP Rádio.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 6. 2013 15:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+