Více

Digitální Radio Samson už si vybralo operátora, u kterého bude vysílat

„Měli bychom se objevit na všech vysílačích, které má v tuto chvíli operátor v provozu a které do budoucna plánuje spustit,“ řekl našemu webu výkonný ředitel stanice Pavel Vorel.

Signál rozhlasové stanice Radio Samson Digital, která bude dostupná prostřednictvím digitálního pozemního vysílání (DAB+), se objeví v multiplexu západočeské společnosti RTI cz. Serveru DigiZone.cz to potvrdil výkonný ředitel tohoto programu Pavel Vorel. Na dotaz, kdy rozhlasová stanice odstartuje, naší redakci sdělil, že to bude záležet na dohodě s operátorem sítě. Měli bychom se objevit na všech vysílačích, které jsou v tuto chvíli v provozu a které firma do budoucna plánuje spustit, sdělil Vorel. Licenci pro celoplošné vysílání získalo Rádio Samson Digital v polovině září.

K TÉMATU: Radio Samson Digital získalo licenci pro celoplošné digitální vysílání

Západočeská společnost RTI cz v současné době šíří signál digitálního rozhlasu ze tří lokalit v České republice – v Karlovarském kraji, na Plzeňsku a Českobudějovicku. Ještě do konce roku by se mohl digitální signál jejího vysílače objevit také v Praze. Jak řekl serveru DigiZone.cz, rychlost, s jakou bude vysílač v L pásmu v hlavním městě zprovozněn, bude záležet na dodávce technologií. Kmitočtový příděl i povolení už od Českého telekomunikačního úřadu máme, sdělil serveru DigiZone.cz provozní ředitel firmy Roman Kropáček. Součástí multiplexu je aktuálně osm rozhlasových stanic.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 10. 2014 13:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+