Více

Digitalizace se stěhuje z vnitra do průmyslu

Kontakt Ministerstva vnitra s procesem přechodu na digitální vysílání byl rázný, ale krátký. Podle nového rozdělení kompetencí přechází digitalizace na Ministerstvo průmyslu a obchodu a na Ministerstvo kultury, uvedl na tiskové konferenci po včerejším jednání vlády premiér Mirek Topolánek (ODS).

Ministerstvo vnitra převzalo agendu zrušeného Ministerstva informatiky, pod která přechod na digitální vysílání částečně spadal, a bylo proto logické, že v započaté práci na legislativě související s digitalizací pokračovalo právě ono. Předložením návrhu digitální novely, kterou vláda včera projednala a přerušila ji do 18. června, úloha Ministerstva vnitra v celém procesu ale končí. Náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček je přitom, společně s národním koordinátorem Zdeňkem Duspivou, duchovním otcem předkládaných legislativních ú­prav.

Pozice v procesu digitalizace se nemění Ministerstvu kultury. To se na přechodu k digitálnímu vysílání podílelo dosud a bude v tom pokračovat i nadále.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 31. 5. 2007 12:44

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+