Více

Digi TV založila Českou asociaci satelitních operátorů, členem chce být i Skylink

UVNITŘ DOKUMENTY – Asociace má chránit společné zájmy provozovatelů satelitních služeb v Česku. Už se obrátila na ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli přechodu na DVB-T2.

Asociaci, která by chránila společné zájmy provozovatelů satelitních televizních platforem v České republice, založila satelitní služba Digi TV. Česká asociace satelitních operátorů (ČASO) chce vyjednávat s ministerstvem průmyslu a obchodu o podmínkách, za jakých Česká republika přejde na nový typ pozemního digitálního vysílání DVB-T2. Organizace, která vznikla teprve 2. srpna letošního roku, se začátkem tohoto měsíce obrátila na ministerstvo oficiálním dopisem, v němž žádá, aby byla zahrnuta mezi subjekty, které budou informovány o připravovaných krocích a mohou podávat připomínky k jednotlivým fázím přechodu na DVB-T2.

ČASO přitom zatím kromě Digi TV nezastupuje žádnou velkou satelitní službu. Mezi zakládajícími členy asociace je kromě této satelitní služby ještě společnost Telly CE a firma HP-SANO, jež se zabývá opravami a údržbou zahradních strojů a se satelitním vysíláním nemá nic společného (i když v obchodním rejstříku má uvedeno, že vyrábí, instaluje a opravuje i elektronická a telekomunikačních zařízení).

Asociaci vede jednatel Digi TV

Předsedou představenstva ČASO, jež je vedena jako zapsaný spolek (dnešní forma občanského sdružení), je jednatel společností DIGI Czech Republic a DIGI CZ Pavel Ondra, který je zároveň minoritním vlastníkem Lama Energy Group, majitele satelitní služby Digi TV. Ve vedení asociace je také výkonný ředitel Digi TV Vladimír Rusnák a jednatel a jediný vlastník společnosti Telly CE Jakub Jurásek. Pětičlenné představenstvo asociace uzavírají podnikatelé Marek Janča a Miroslav Kadlec. Asociace usiluje o kultivaci a vytváření podmínek a standardů pro rozvoj a provoz satelitního vysílání a s ním souvisejících aktivit, a to nejen v rámci České republiky, ale i na evropské a globální úrovni, napsal šéf ČASO Pavel Ondra ministerstvu průmyslu a obchodu.

stul

Mezinárodní dosah asociaci zajišťuje její člen Telly CE, který úzce spolupracuje s rakouskou Telekom Austria Group, ale i pravděpodobný budoucí člen asociace Skylink. Největší česká satelitní platforma, která patří lucemburské společnosti M7 Group, totiž podle svého manažera Jaromíra Glisníka požádala o vstup do asociace.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+