Více

Digi Monitor: Na konci srpna třetina Domažlicka stále přijímala jen analog

Každá třetí domácnost na Domažlicku nechala přechod na digitální vysílání na poslední chvíli. Ještě pět dní před 1. zářím, kdy bylo v oblasti vypnuté zemské analogové vysílání programů České televize a Novy, byla ve třetině domů a bytů aktivní pouze analogová televizní přípojka. Vyplývá to z výsledků průzkumu sdružení právnických osob Digi Monitor, které dnes na V. kulatém stole Žofínského fóra v Praze uvedl jeho předseda Aleš Janků. Jsou to vůbec první čísla, která Digi Monitor představil veřejnosti.

Před vypnutím analogového vysílání, tedy na konci srpna (přesněji 27. srpna, pozn. red.), mělo digitální příjem 62 procent domácností v oblasti, 32 procent mělo jen analogový příjem a šest procent domácností mělo jak digitální, tak analogový příjem, zmínil Aleš Janků a doplnil: Co se týká obyvatel, tak 57 procent obyvatel mělo jen digitální příjem, 35 procent jen analogový příjem a osm procent digitální i analogový příjem.

MIF17

Předseda Digi Monitoru bohužel neupřesnil, jak výzkum počítal s televizními diváky, kteří využívají analogové televizní nabídky přes kabel a kterých se vypínání zemského analogového vysílání 1. září pravděpodobně vůbec nedotklo.

Digi Monitor provádí průzkum domácností ve čtyřech fázích. Nejprve po zapnutí digitálního vysílání, pak před vypnutím hlavního analogového vysílače v oblasti, dále po jeho vypnutí a nakonec po úplném vypnutí analogového vysílání v oblasti, a to s odstupem několika měsíců. Na Domažlicku začal průzkum až od druhé fáze. Zatím nemáme čísla po vypnutí, tzn. v prvních dnech září. Ty se zpracovávají a budou k dispozici po tomto víkendu, řekl na Žofíně Aleš Janků.

9 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 9. 2007 18:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+