Více

Devět evropských kabelových operátorů podporuje přechod na DVB-C2

Nejen terestrické nebo satelitní digitální vysílání čeká v budoucnu přechod na novější standardy. S myšlenkou přechodu na úspornější alternativy, které umožní lepší využití kapacity sítí koketují i evropští kabeloví operátoři. Devět významných kabelových společností, které poskytují služby desítkám milionů domácností v Evropě podpořilo přechod na standard DVB-C2.

Podle serveru BroadbandTVNews deklaraci o podpoře podepsaly převážně společnosti z Německa, Španělska, Francie, Dánska nebo Portugalska. Podobnou aktivitu podporuje i britský operátor Virgin Media, k deklaraci se však oficiálně nepřipojil. Motivem operátorů je lepší využití kapacity kabelové sítě a možnost distribuce ještě většího počtu programů ve standardním i vysokém rozlišení.

Panevropský operátor UPC se k deklaraci nepřipojil a přechod na DVB-C2 do budoucna neplánuje. Pro UPC jsou možnosti současného standardu DVB-C dostatečné a přechod by nepřinesl operátorům této skupiny žádné výhody, jen by vyžadoval opětovné výrazné investice do technologií.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 9. 2009 9:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+