Více

Decibely lásky v TOP 10 i se 493 tisíci diváky, jedničkou Zázraky přírody

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Těsné vítězství ČT1 v celkové sledovanosti z minulé soboty se tento týden opakuje a v podobném stylu.

Zatímco minulou sobotu se Pevnost Boyard umístila v TOP 10 za všechny kanály s necelými pěti sty tisíci, podobné číslo nyní stačilo i hudebnímu snímku Decibely lásky. Nad ním je pokračování Lovců pokladů, které na Nově sledovalo 528 tisíc diváků, tedy méně než před týdnem. Dokument Nebe, peklo, Lucie věnovaný padesátému roku života Lucie Bílé si nenechalo ujít 740 tisíc fanoušků a nejlépe jsou na tom Zázraky přírody. Ty vidělo 837 tisíc diváků při podílu na publiku 22,07 %. ČT1 má v TOP 10 čtyři pořady, Nova a Prima po třech.

PÁTEČNÍ DATA: ČT1 jedničkou večera, slavit ale mohou i na Barrandově

S průměrným podílem 20,34 % v hlavním vysílacím čase, prime time, je jedničkou soboty hlavní veřejnoprávní kanál. Druhá televize Nova vykazuje 18,75 % a třetí Prima 12,52 %. Nad čtyři procenta se dostávají ještě ČT2, a to díky další bondovce a Válce policajtů, ČT sport, který získal 7,22 %, Nova Cinema a také plnoformátová TV Barrandov. Průměrný podíl této stanice je 5,94 %, což je více než přes den, kdy dosáhla 5,75 %. Nad čtyřmi procenty jsou pak v tomto čase stejné stanice jako v prime time. Nejlépe je na tom Nova s 19,07 %, ČT1 je se 17,92 % druhá a Prima třetí s podílem 9,82 %.

Nižší čísla v TOP 10 naznačují přesun části diváků mj. k filmovým kanálům. Znát je to především u Novy Cinema, kde jednička v TOP 5 za kanál, snímek Karlík a továrna na čokoládu, přilákal 202 tisíc diváků a podíl na mladším publiku 15–54 dosáhl skoro deseti procent. Dvojkou je komediální drama Co by kdyby se 122 tisíci a „stovka“ těsně utekla opakování akčního sci-fi Na hraně zítřka. Stanici Prima Max se už tolik nedařilo a jedničku v TOP 5, Doktor z hor: Nové příběhy, vidělo 58 tisíc diváků. Lépe na tom bylo Kino Barrandov a na fantasy Město čarodějnic se nechalo zlákat 71 tisíc diváků.

MINULÝ TÝDEN: Nad milionem diváků skončily jen Televizní noviny, Pevnost Boyard se umístila v TOP 10 i s necelými pěti sty tisíci

Vedle hlavních kanálů se v sobotu zdaleka nejlépe vedlo ČT sport s dvojicí utkání HC Kometa Brno – Mountfield HK, které sledovalo 268 tisíc, a MFK Karviná – SK Slavia Praha, které vidělo 241 tisíc fanoušků. V těsném závěsu je ČT2, kde koktejl Jamese Bonda vidělo 255 tisíc diváků a francouzskou klasiku Válka policajtů 198 tisíc. Nad hranici statisíce diváků se dostávají ještě další dva pořady. Slušně se dařilo i Primě Cool s animákem Doba ledová a vidělo ho 171 tisíc. Sobotní romantiku na TV Barrandov, Inga Lindström: Mraky nad Sommarholmem, pak zhlédlo 257 tisíc diváků obecné skupiny.

placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+