Více

Dealeři placených televizních služeb straší Pražany přechodem na MPEG-4

Obchodní zástupci společností, které nabízejí kabelový nebo IPTV příjem digitální televize, obcházejí pražská sídliště a straší jejich obyvatele ztrátou televizního signálu po 30. dubnu, kdy dojde k vypnutí analogového vysílání Novy, Primy a ČT 1 z vysílače Žižkov. Informuje o tom státní web o přechodu na digitální vysílání Digitalne.tv.

Do redakční poradny nám přišel dotaz, že v některých panelových domech v Praze se pohybují obchodní zástupci některých společností, kteří lidem vnucují služby placené televize pod záminkou, že se digitál v jejich oblasti brzy „vypne“ nebo změní technologii a nebude se dát přijímat bez zakoupení nového set-top-boxu, píše web.

stul

Dealeři placených televizních služeb Pražany varují, že spolu s analogovým vysíláním bude vypnuto i dosavadní zemské digitální vysílání, nebo digitál přejde na kompresní standard MPEG-4, s nímž si většina set-top-boxů na českém trhu neumí poradit.

Někteří obchodní zástupci v zájmu vlastního prospěchu zneužívají nevědomost lidí o digitálním vysílání. Proto upozorňujeme, že zemské digitální vysílání, tak jak se teď rozjíždí, bude v příštích letech v provozu bez výrazných změn, konstatuje Digitálně.tv.

29 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 2. 2009 23:30

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+