Více

Další rozvoj terestrických sítí by měl být znám v březnu

Na Českém telekomunikačním úřadě (ČTÚ) se dnes konalo opět po měsíci setkání novinářů s předsedou Rady ČTÚ Pavlem Dvořákem. Tento orgán bude v nejbližší době jednat např. o výběrovém řízení na zbývající kmitočty v pásmu 900 MHz a využití kmitočtů pro T-DAB v L pásmu. V současné době ČTÚ finalizuje plán kmitočtů a počítá s tím, že pro workshop, který bude regulátor pásma pořádat 17. a 18. března, už by měl být znám rozvoj sítě multiplexu 4 od společnosti Telefónica O2.

Firma už podle Dvořáka dodala některé informace k rozvoji své sítě – kmitočty a termíny – ale v současné době je jejich přehled ještě ve zpracování na ČTÚ. Společnost Telefónica O2 má však problém s tím, že v současné době nemá zákazníky pro svou síť. Další informace už budou k dispozici ale opravdu až na workshopu ČTÚ v březnu.

Předseda Rady ČTÚ se také zmínil o Českých Radiokomunikacích, kterým byla udělena loni pokuta za změnu polarizace v Praze z horizontální na vertikální. Částka činila tři sta tisíc korun a operátor se podle regulátora neodvolal a zaplatil ji v plné výši. Co se týká rozvoje digitálního rozhlasu v L-pásmu, podle Dvořáka už jsou zájemci pro jeho šíření, a to především z řad komerčních provozovatelů.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 2. 2009 18:09

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+