Více

Další rána pro provozovatele TV4You: Vysílací rada s ním zahajuje správní řízení

Služba TV4You se v podstatě od počátku potýkala s tvrdou kritikou zejména komerčních vysílatelů. Na konci loňského roku byla její doména odpojena a tím zablokováno její fungování.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila s provozovatelem streamingové služby TV4You správní řízení týkající se distribuce volně šířených českých programů v její nabídce. Vyplývá to z aktuálního zápisu regulátora. Provozovatel TV4You, zapsaný spolek In4You, již od počátku tvrdí, že programy nestreamuje, nešíří je tedy prostřednictvím internetu bez souhlasu vysílatelů, ale pouze dává divákům nástroj, jak mohou tyto stanice sledovat. Předsedou zapsaného spolku InYou je bývalý generální ředitel České televize a Óčka Jiří Balvín, který byl v nedávné minulosti taktéž ministrem kultury.

K TÉMATU: Streamingová služba TV4You je kompletně nefunkční, nefunguje jí web ani aplikace

Služba TV4You se v podstatě od počátku potýkala s tvrdou kritikou zejména komerčních vysílatelů. Mediální skupina Prima si právní cestou vymohla, že musí být její programy vyřazeny z nabídky produktu, na což však zapsaný spolek nepřistoupil. Krátce na to byla znepřístupněna možnost stáhnout si aplikaci z Obchodu Play pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Zatím poslední ranou pro In4You bylo zablokování fungování služby ze strany CZ.NIC, které následovalo opět po rozhodnutí soudu. Služba je tak v praxi již od 31. prosince loňského roku nefunkční.

16 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 1. 2015 11:26

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+