Více

Další program ČT v HD kvalitě? Chceme Dvojku, říkají čtenáři DigiZone.cz

Pokud by se Česká televize chystala zahájit vysílání dalšího svého programu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), který by běžel paralelně vedle současné stanice ČT HD, vybrali by si čtenáři DigiZone.cz většinou Dvojku. Vyplývá to z hlasování v anketě pod rozhovorem DigiZone.cz s vedoucím projektu digitalizace ČT Pavlem Hanušem. Z více než dvou set hlasujících by 53 procent upřednostnilo v HD kvalitě právě program ČT 2.

ROZHOVOR: DVB-T2? Je to hezký plán, ale rozhodnou peníze, říká šéf digitalizace ČT

Na druhém místě, z 39 procenty hlasů, se umístil sportovní kanál ČT 4, zatímco zpravodajskou ČT 24 by HD kvalitě požadovaly jen čtyři procenta respondentů. Další čtyři procenta hlasujících nevěděla, jakému programu v HD kvalitě od veřejnoprávní televize by dala přednost. Na pozici programu ČT HD v současné době vysílá šest dní v týdnu stanice ČT 1. Pouze v pátek ji nahrazuje program ČT 2. U příležitosti různých sportovních událostí ale Kavčí hory vysílají mimořádně na pozici ČT HD častěji Dvojku a někdy také sportovní Čtyřku.

stul

K TÉMATU: Česká televize nakonec nabídne fotbalové mistrovství v HD kvalitě

Podle Pavla Hanuše brání spuštění dalšího samostatného programu ČT v HD kvalitě nedostatek obsahu v nativním HD rozlišení. V momentu, kdy se přiblížíme k hranici 60 nebo 70 procent obsahu v nativním HD rozlišení, pak má smysl se o tom bavit. Ale bude to záviset na obchodních jednáních a na nárůstu nákladů na distribuci signálu, řekl šéf projektu digitalizace ČT v rozhovoru pro server DigiZone.cz.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 6. 2010 15:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+