Více

Čtvrtina diváků na jihu Moravy měla problémy s koncem analogové televize

Až pětadvacet procent televizních diváků na jižní Moravě řešilo nějaký problém s příjmem televizního signálu poté, co zde 30. června skončilo zemské analogové televizní vysílání. Na východě Čech, kde se vypínaly hlavní analogové televizní vysílače rovněž ke konci června, zaznamenalo potíže asi 15 procent diváků. Vyplývá to z červencového reprezentativního průzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v České republice.

K TÉMATU: Východní Čechy a jižní Morava vypínají analogovou televizi. Které vysílače končí?

MIF17

Nejčastější potíží byl nekvalitní signál digitální televize nebo problém s výběrem set-top-boxu, sdělil mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání Tadeáš Novák. Průzkum potvrdil, že 97 procent obyvatel obou regionů o chystaném vypínání analogového televizního vysílání vědělo dopředu a připravilo se na něj. Tři měsíce před vypnutím analogu využívalo tento typ příjmu televizního signálu až 29 procent lidí na východu Čech.

Vzhledem k tomu, že dle průzkumu ze začátku dubna přijímalo zemské analogové televizní vysílání v územní oblasti Brno již pouze 29 procent obyvatel a ostatních se tedy jeho vypínání netýkalo, je 97 procent neuvěřitelně vysoké číslo, uvedl Novák.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 7. 2011 20:57

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+