Více

ČTÚ povolil experiment DVB-T2 na Moravě, testovat se bude v Přerově

V současné době probíhá zkušební vysílání ve standardu DVB-T2 pouze v Praze, kde České Radiokomunikace ze Žižkova vysílají tři neplacené HD kanály a dvě prémiové stanice.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) kývnul na testy experimentálního vysílání DVB-T2 na Moravě. Vyplývá to z elektronické databáze ČTÚ, kde se objevil kmitočtový příděl pro Přerov. Zde bude signál šířen z jedné z budov, která se nachází nedaleko od kruhového objezdu přetínajícího ulice 17 listopadu a Čechova (přesné umístění na Mapách.cz). Nadmořské výška vysílače byla stanovena na 213 m.n.m., maximální vyzářený povolený výkon je 1 kW. Polarizace antén bude horizontální. V Přerově se bude vysílat na kanálu 57.

MIF17

K TÉMATU: Zkušenosti s pražským experimentem DVB-T2 a jeho placenými kanály

V současné době testují České Radiokomunikace technologii DVB-T2 z pražského vysílače Žižkov, a to na kanálu 50 výkonem necelých 20 kW. Použita je vertikální polarizace, kterou už operátor dříve preferoval jako výhodnou pro velká města (Praha, Brno). České Radiokomunikace v rámci experimentu testují v nekódované podobě kanály ČT 1 HD, Prima HDBarrandov HD, kryptované jsou pak stanice Film Europe Channel HD a Eurosport. Test volně šířených stanic je omezen na dobu 8–17 hodin ve všedních dnech, ve zbytku času zde běží pouze monoskop.

41 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 10. 2013 18:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+