Více

Český telekomunikační úřad potvrdil, že z databáze odebral příděl pro Regionální síť 9

Oficiálně už digitální multiplex zmizel z databáze ČTÚ začátkem minulého měsíce, telekomunikační úřad ovšem vydává logicky své monitorovací zprávy zpětně.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své Měsíční monitorovací zprávě za květen potvrdil, že ze své elektronické databáze odebral kmitočtový příděl pro jeden z regionálních digitálních zemských multiplexů. Regionální síť 9 zanikla v důsledku odnětí jediného individuálního oprávnění, které pro tuto regionální síť bylo vydáno, uvedl ČTÚ. Telekomunikační úřad nikdy nezveřejnil, kdo o tento kmitočtový příděl požádal, stejně jako tomu bylo u jiných provozovatelů, kteří ale většinou byli následně odhaleni.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ aktualizoval databázi přídělů pro Regionální síť 1, výkony jsou vyšší

Devátá regionální síť měla jediný kmitočtový příděl pro Ústí nad Labem v lokalitě Krušnohorská, odkud na jiném kanálu vysílá celoplošný multiplex 4 Radima Pařízka. Server DigiZone.cz si tedy začátkem května dovolil zaspekulovat, že i za touto sítí by mohl stát majitel multiplexu 4 a Regionální sítě 7. Je možné, že multiplex byl připravován pro projekt krajské televize Cézetko, jenž připravovala společnost TV CZ, a který nikdy neodstartoval kvůli finančním problémům investora. Na druhou stranu ale někdejší šéfka Public TV Renata Pešková deklarovala, že televize měla vysílat v multiplexu 3 z Bukové hory.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 6. 2013 21:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+