Více

ČTÚ a Radiokomunikace posílí měření DVB-T na Ústecku

Rozsáhlejší a delší by mělo být měření intenzity a pokrytí signálem zemské digitální televize na Ústecku. Počítá s tím Český telekomunikační úřad (ČTÚ) i České radiokomunikace, které od 1. července provozují digitální multiplex A z vysílače Buková hora u Ústí nad Labem.

MIF17

Měření, na které se podílí jak ČTÚ, tak Radiokomunikace, probíhá už čtvrtý měsíc a podle Jana Hamáčka, vedoucího útvaru provozu vysílacích systémů Radiokomunikací, bude pokračovat do konce října nebo začátku listopadu. Na základě dalších konzultací zástupců ČTÚ a Radiokomunikací bylo rozhodnuto navýšit počet obcí, ve kterých bude měření provedeno. Z tohoto důvodu budou měření pokračovat ještě v průběhu října, potvrdil ČTÚ ve své měsíční monitorovací zprávě za letošní září.

Dohodli jsme se, že zvýšíme počet měřených bodů na 1 600 až 1 700. Nepoužíváme pouze měřicí vozy, měří se také na střechách domů, přiblížil Hamáček na dnešní konferenci Tel.con 2007. Jak dále dodal, situace není poměřitelná s Domažlickem, kde měření trvalo tři měsíce a probíhalo na 500 bodech. Radiokomunikace také prověřují lokality mimo Ústecký kraj, kde by mohl digitální signál rušit analogové převaděče.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 11. 10. 2007 10:06

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+