Více

ČTÚ nebude bránit spuštění multiplexu 2 z Ještědu

V případě, že budou chtít České Radiokomunikace urychlit spuštění digitálního terestrického multiplexu 2 ze severočeského vysílače Ještěd, Český telekomunikační úřad (ČTÚ) jim v tom nebude bránit. Serveru DigiZone.cz tuto informaci potvrdil předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Tomuto kroku je možné po administrativní i technické stránce vyhovět.

Na základě výsledků mezinárodní koordinace potřebného rádiového kanálu a stávající připravenosti technologie (především vysílacích anténních systémů) na stanovišti vysílače Liberec, nebrání podle názoru ČTÚ po administrativní ani technické stránce nic zahájení provozu DVB-T vysílače Liberec ve vysílací síti 2, uvedl pro DigiZone.cz Dvořák. Konkrétní datum, kdy bude multiplex spuštěn, už tak podle něj nyní závisí skutečně pouze na dodávkách a montáži vysílací technologie.

MIF17

Ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamil Levinský v nedávném rozhovoru pro deník Lidové noviny uvedl: Jsme limitováni zákonem, ten říká, že pokud měníme smlouvu (o šíření signálu, pozn. red.) s nějakou z televizí, což by se v případě dřívějšího zapnutí digitálního vysílání udělat muselo, musíme ji publikovat na našem webu třicet dnů před podpisem nové smlouvy. A teprve po podpisu smlouvy můžeme začít objednávat technologie. Jejich dodací lhůty jsou dvanáct týdnů. Spuštění multiplexu 2 z Ještědu se tak tamní televizní diváci dočkají nejdříve v lednu příštího roku.

ČTĚTE TAKÉ:
Radiokomunikace chtějí urychlit spuštění multiplexu 2 z Ještědu
Nedostupnost analogu trápí na severu asi stovku domácností

18 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 9. 2009 21:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+