Více

ČT1 vítězem večera i dne. V TOP 10 má sedm pořadů

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Nova do žebříčku nejsledovanějších prosadila jen tři, z toho pouze jeden nezpravodajský.

Absolutním vítězem se včera, 25. prosince, v TOP 10 za všechny kanály stala pohádka Slíbená princezna, kterou vidělo 1,729 mil. diváků při podílu na publiku 37,9 %. Televizní noviny skončily druhé s 1,366 mil. a s podílem 33,33 % opět v obecné divácké kategorii. Z nezpravodajských pořadů je druhý rodinný film Jak vytrhnout velrybě stoličku, který sledovalo jen o málo méně diváků než TN – 1,338 mil., ovšem při podílu zdaleka nejvyšším v sledovaných obou kategoriích – 40,95 % (15–54). Třetí je pohádka tentokráte na Nově – S čerty nejsou žerty a zhlédlo ji 1,301 mil. Do TOP se z nezpravodajských pořadů dostaly už jen dvě další pohádky na ČT1: Tři životy vidělo 980 tisíc a Princeznu ze mlejna 969 tisíc diváků. Prima se do TOP 10 neprosadila žádným ze svých pořadů.

SOBOTNÍ DATA: Česká televize takřka vymazala Novu, celodenní podíl ČT1 dosahoval 45 procent

Celková sledovanost přes den i v hlavním vysílacím čase (prime time) jde za ČT1, i když v případě prime time a divácké skupiny 15–54 velice těsně podlehla Nově. Ta zde vykázala 29,76 %, zatímco ČT1 29,03 %. Ve všeobecné divácké skupině to už bylo 31,05 % oproti „nováckým“ 25,6 %. Prima se v prime time nedostala přes 12,5 %, přes den pak přes 13,41 %. ČT1 pak v obou sledovaných diváckých skupinách přes den vykázala podíl nad třicet procent, zatímco Nova měla maximálně 23,17 % (15–54). Co se týče prime time a dalších stanic, nad 4 % se dostala pouze ČT2, u mladších diváků se to pak podařilo Nově Cinema. Plnoformátová TV Barrandov se nedokázala na 4 % dostat v žádném čase ani v divácké kategorii.

Vedle nejsledovanějších pořadů, zejména pohádek, uvedených v TOP 10, měl včera úspěch animovaný Shrek a vidělo ho 223 tisíc diváků. Nad sto tisíc se pak dostávají všechny pořady v TOP 5 za kanál. Na Kině Barrandov je nejvýše snímek Mogadišu, který zhlédlo 53 tisíc, na taktéž filmovém kanálu Prima Max je jedničkou v TOP 5 za kanál Černá labuť se 46 tisíci diváky. Ještě lépe si vedla ČT art s komediálním dramatem Billy Elliot. Vidělo ho 63 tisíc lidí. Zdaleka nejlépe se dařilo ČT2. Tady proslulou komedii Prázdniny v Římě sledovalo 258 tisíc diváků a následující western El Dorado plných 226 tisíc.

MINULÝ TÝDEN: V celodenním podílu na sledovanosti se ČT sport blížila k osmi procentům

stul

Jedničkou v TOP 5 na plnoformátové TV Barrandov je odpolední snímek U pokladny stál... Nenechalo si ho ujít 260 tisíc diváků při výborném podílu na publiku 9,89 %. Dvojkou je pak nestárnoucí Dovolená s Andělem, kterou od 21:22 sledovalo 189 tisíc diváků. Stanice Prima Cool se včera snažila zaujmout zejména seriálem Simpsonovi a jeden z dílů se stal jedničkou v TOP 5 se 101 tisíci diváky. V rámci možností se solidně vedlo i pořadu Jak se staví sen a na Primě love ho od 11:27 vidělo 79 tisíc. Stal se také jedničkou v TOP 5 za kanál. Podobně na tom byl i seriál Kriminálka Miami (73 tisíc) na kanálu Fanda.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+