Více

ČT Sport v úterý večer dvojkou na trhu u mladých, i když na MS nehráli Češi

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Večerní pořady tentokrát hokejový šampionát příliš neohrozil, Ordinace v růžové zahradě 2 udržela obvyklá čísla sledovanosti.

Hokeji úspěšně čelila fotbalová Liga mistrů

Sportovní kanál České televize si udržuje vysokou sledovanost, i když na právě probíhajícím mistrovství světa v hokeji nehrají Češi. V úterý se ČT Sport dostala v hlavním vysílacím čase u publika od 15 do 54 let na pozici druhé nejsledovanější televize za hlavním programem Novy, který ale oproti ní vykázal víc než dvojnásobný podíl v dané cílové skupině. ČT Sport dosáhla večerního podílu 15,78 procenta u mladšího publika, Nova v té samé kategorii 33,93 procenta. Pro srovnání: ČT 1 ve stejné cílové skupině v prime time oslovila 11,94 procenta publika, hlavní kanál Primy 7,59 procenta. Nejsledovanější byl na ČT Sport hokejový zápas Slovensko – Slovinsko, který si od 19:50 nenechalo ujít 456 tisíc dospělých diváků a 12,97 procenta publika (17,99 procenta ve věku 15 až 54 let).

PONDĚLNÍ DATA: Hokej s Kanadou semlel i Doktory z Počátků, na Nově spadli k půlmilionu diváků

MIF17

Z hlediska podílu na publiku bylo úspěšnější podvečerní utkání Švýcarska s Německem, které vidělo v průměru 221 tisíc dospělých diváků a 13,84 procenta publika (19,16 procenta ve věku 15 až 54 let). Za celý den ČT Sport dosáhla podílu 8,80 procenta na dospělém publiku starším 15 let a 12,40 procenta v kategorii 15 až 54 let. U dospělých diváků to stačilo na pozici trojky na trhu (těsně lepší byla ČT 1 s podílem 11,64 procenta), u mladších si sportovní kanál ČT udržel pozici druhé nejsledovanější televize po celý den. Z velkých televizí přitom ubíral především Primě a částečně ČT 1, na hokeji ale tratily hlavně tematické kanály. Výjimkou byla Prima Cool, která hokeji čelila přenosem fotbalové Ligy mistrů.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+