Více

ČT Sport díky pražskému atletickému šampionátu minulý týden čtvrtou nejsledovanější televizí

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Atletika nejvíce uškodila Nově a Nově Cinemě, zájem diváků klesal i o zpravodajskou ČT 24.

Mezitýdenní vývoj (vs. 9. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Halové Mistrovství Evropy v atletice, které se koná v pražské O2 Aréně, pomohlo minulý týden sportovnímu kanálu k pozici čtvrté nejsledovanější televize v zemi hned po třech velkých plnoformátových kanálech. ČT Sport také v porovnání s předminulým týdnem nejvíce stoupal průměrný celodenní podíl na dospělém publiku, konkrétně si polepšila o 2,15 procentního bodu na hodnotu 6,13 procenta. Dařilo se ale i ČT 2, která přebírala část sportovních přenosů a připsala si 0,48 procentního bodu na podíl 4,98 procenta. Stoupala rovněž ČT 1, a to o 0,29 procentního bodu na 14,79 procenta. Naopak největší pokles zaznamenal hlavní kanál Novy, který se propadl o 1,37 procentního bodu na 23,86 procenta. Pokles zaznamenala i ČT 24 (o 0,61 procentního bodu na 3,73 procenta) a Nova Cinema (o 0,48 procentního bodu na 4,28 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Nova díky Policii Modrava skokanem týdne, u mladých nejvíce rostla ČT Sport

Česká televize si díky atletice výrazně polepšila i jako skupina. V součtu všech šesti jejích kanálů si ve srovnání s předminulým týdnem polepšila o 2,60 procentního bodu na hodnotu 31,47 procenta. Ale ani to nestačilo na lídra trhu, skupinu Nova, která si sice v mezitýdenním srovnání pohoršila o 1,87 procentního bodu, ale podílem 32,33 procenta se udržela těsně nad ČT. A to i přes poměrně velký pokles hlavního kanálu. Mírné zhoršení zaznamenala i skupina Prima, jejíž souhrnný podíl oproti předminulému týdnu klesl o 0,40 procentního bodu na hodnotu 20,56 procenta. U Primy mírně klesaly všechny kanály kromě Primy Cool, jež v podstatě stagnovala.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+