Více

ČT Sport díky biatlonu skokanem minulého týdne, meziročně nejvíc posilovala Nova Cinema

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Meziroční srovnání pokřivuje loňská zimní olympiáda v Soči, která startovala právě před rokem. ČT Sport kvůli ní meziročně rekordně klesla.

Mezitýdenní vývoj (vs. 5. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Obrovský zájem o biatlon zvedl minulý týden průměrný celodenní podíl ČT Sport na dospělém publiku starším 15 let oproti předminulému týdnu nejvíc ze všech českých televizí měřených peoplemetry. Sportovní kanál České televize si polepšil o 2,91 procentního bodu na hodnotu 5,70 procenta a stal se čtvrtou nejsledovanější televizí v zemi, když porazil i Novu Cinemu. Ta si také polepšila, ale výrazně méně – její podíl narostl o 0,29 procentního bodu na 5,22 procenta. Dařilo se i Primě Zoom, jejíž podíl vzrostl o 0,16 procentního bodu na 2,08 procenta. Naopak největší pokles zaznamenala ČT 1, která se propadla o 0,92 procentního bodu na 14,75 procenta. Padaly i hlavní kanály Novy (o 0,67 procentního bodu na 23,05 procenta) a Primy (o 0,43 procentního bodu na 13,61 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Skupina Nova stoupala na úkor ČT, zejména u mladého publika

stul

Biatlon pomohl České televize i jako celku, v souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let si polepšila jako jediná z tří velkých televizních domů v Česku. Konkrétně rostla o 2,17 procentního bodu na hodnotu 30,60 procenta, přičemž mírný růst vykázaly i ČT 2, Déčko a ČT art. Skupina Nova si oproti předminulému týdnu pohoršila o 0,39 procentního bodu na souhrnný podíl 32,69 procenta. V jejím případě klesal kromě hlavního kanálu také Fanda, a Telka stagnovala na stejných číslech jako v předminulém týdnu. Ještě větší pokles než skupina Nova zaznamenala konkurenční skupina Prima, která se mezitýdenně propadla o 0,52 procentního bodu na hodnotu 20,78 procenta. Kromě „velké“ Primy za to mohla i Prima Cool.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy v placené sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+