Více

ČT se ohradila proti výzkumu prezentovaného FTV Prima, kontruje vlastním průzkumem

Podle České televize je práce agentury Phoenix, která mimo jiné hodnotila míru pravdivosti televizních zpráv o tzv. uprchlické krizi, dlouhodobě zpochybňována odborníky na výzkum.

Podle vyjádření tiskové mluvčí Alžběty Plívové (na fotografii) je Česká televize nucena ohradit se proti informacím, které zazněly ve včerejších Zprávách FTV Prima. Prima v reportáži, týkající se údajné manipulace ve svém zpravodajství, a to především u témat spojených s migrací, prezentovala anketu agentury Phoenix hodnotící míru pravdivosti informací o uprchlické krizi v českých televizích.

Z té jako médium, které podle respondentů informuje nejpravdivěji, vyšla právě televize Prima. Česká televize v tomto kontextu upozorňuje na rozdíl mezi výsledky agentury Phoenix a výsledky renomovaných výzkumných společností, které se řídí vysokými standardy analytické práce a jsou členy sdružení výzkumných agentur SIMAR, které zajišťuje kvalitní sběr dat a garantuje důvěryhodnost výzkumných dat. Agentura Phoenix členem sdružení není a její výzkumy jsou dlouhodobě odborně zpochybňovány, uvedla Plívová.

Ve vyjádření České televize také zaznělo, že podle posledního Hodnocení plnění veřejné služby je se zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a diskusními pořady České televize spokojeno osmdesát procent respondentů. Není možné, aby televize Prima v rámci své krizové komunikace používala nedůvěryhodná data a poškozovala tak dobré jméno České televize a jejího zpravodajství, uzavřela Plívová.

Součástí tiskové zprávy České televize byl také poslední trackingový výzkum provedený agenturou TNS Aisa na vzorku 1002 respondentů v cílové skupině reprezentativní televizní populace starší osmnácti let.

25 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 6. 2016 21:30

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+