Více

Česká televize popírá, že k ní přejdou reportéři, kteří odcházejí z Novy

Pětice reportérů, která ve čtvrtek podala výpověď z televize Nova, nezamíří do hlavní zpravodajské relace České televize Události. Serveru DigiZone.cz to řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena. Události mají pevně stanovený a obsazený tým reportérů a v současné době se v něm nechystají žádné změny. Zpravodajství ČT má dostatek vlastních profesionálů, ze kterých případně bude do týmu Událostí vybírat. O výrazném posilování týmu v tuto chvíli neuvažujeme, u­vedl.

K TÉMATU: Pět reportérů odchází ze zpravodajství Novy. I Vaníček a Hauptvogel

Podle informací serveru DigiZone.cz o přestupu do redakce zpravodajství ČT vyjednává minimálně jeden z pětice odcházejících reportérů Novy. Nejsledovanější českou televizi se rozhodli opustit Tomáš Hauptvogel, David Vaníček, Jiří Pánek, Pavel Šuba a Eva Myšíková. Z Novy do ČT zamířil i šéfproducent zpravodajství Dan Juřička, který dnes v této funkci na Kavčích horách po deseti letech vystřídal Petra Jahna.

ČTĚTE TAKÉ: Šéfproducent zpráv ČT Petr Jahn skončil, nahradil ho Dan Juřička z Novy

V hlavní zpravodajské relaci ČT se už dnes objevují bývalé tváře Televizních novin na Nově. Politického zpravodaje ČT dělá někdejší redaktor Novy Vladimír Keblůšek, zpět do ČT se z Novy loni na podzim vrátil i investigativní reportér Jiří Hynek. I současný šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena zastával stejnou funkci i na Nově, než ji televize předloni zrušila (poté odešel do dnes již zaniklé zpravodajské televize Z1, kterou tehdy vedl nynější ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal).

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 3. 2012 13:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+