Více

ČT podepsala s MVČR smlouvu na rozvoj televizní samosprávy

UVNITŘ FOTO Generální ředitel České televize Jiří Janeček a ministr vnitra České republiky Ivan Langer dnes na Kavčích horách podepsali tzv. memorandum o spolupráci ČT a MVČR na rozvoji služeb státní správy občanům prostřednictvím digitálního zemského TV vysílání a související technické infrastruktury. Věřím, že této problematiky se nám podařilo zhostit skutečně se ctí, řekl dnes Langer na Kavčích horách. Pod pojmem digitálního vysílání si podle ministra představí většina lidí pouze lepší nabídku a kvalitnější obraz.

Až doposud mělo digitální vysílání pouze jednosměrný tok. My chceme využít potencionálu digitálního vysílání a vyměnit tento tok za obousměrný. Divák by neměl být pouze pasivním přijímatelem informací. Divák by měl využít služeb, které digitalizace nabízí, konstatoval Ivan Langer a dodal, že to, co ministerstvo a Českou televizi spojovalo doposud, bude pokračovat v budoucnosti i nadále. Pro mě je nesmírně důležité, že můžeme pomoci k tomu, aby lidé byli lépe informování z pohodlí svých domovů a pomohli jsme těm, kteří nemají přístup k internetu, řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Janeček zároveň prohlásil, že až proběhne digitalizace plně, diváci budou mít díky T-Governmentu informace přímo selektivně a dostanou se k těm, které se týkají jejich nejbližšího okolí. Televize bude dalším prostředkem, jak získávat od státu informace, konstatoval náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček. Pokud podle Zajíčka dnes existuje na internetu informace, kdy je možné si objednat něco od státu, bude možné to samé do budoucna i prostřednictvím set-top-boxu nebo televizoru. Divák tak nebude muset opustit vůbec svou domácnost.

MIF17

Je zapotřebí hledat mezikroky. Jako zpětný kanál může kromě speciálních set-top-boxů pomoci v dnešní době např. mobilní telefony, řekl Zajíček. Pavel Hanuš, šéf digitalizace České televize řekl, že internet poskytuje velké množství možností, ale v současné době je padesát procent, kteří tohoto nejsou schopni využít. Našim cílem je, abychom toto číslo zvýšili, konstatoval Hanuš. Důvodem, proč se k tomuto kroku ČT také rozhodla je, že musí rozvíjet své služby a regionalizovat svoje vysílání. Toto je jeden z případů možnosti využití, dodal vedoucí projektu Digitalizace ČT.Zúčastnění těsně před podpisem smlouvy, foto: archiv ČT

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 2. 2009 19:45

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+