Více

Česká televize nebude vysílat zimní olympiádu nepřetržitě na dvou programech

Česká televize upustila od myšlenky vysílat zimní olympiádu 2010 ve Vancouveru nepřetržitě na dvou programech po celou dobu dnes, jak tomu bylo u předchozích podniků. Vzhledem k časovému posunu mezi Prahou a Vancouverem bude 24-hodinové denní vysílání nabízet jen sportovní kanál ČT 4. Kulturní program ČT 2 nabídne atraktivní přenosy pro diváky zejména v nočních hodinách, kdy bude přenášet většinu událostí živě. Denní dobu ale vyhradí jiným pořadům a reprízy a záznamy v čase, kdy se ve Vancouveru nehraje, se přesunou výhradně na program ČT 4. V rozhovoru pro Digizone.cz to potvrdil technický ředitel ČT Rudolf Pop.

Z minulé olympiády jsme nabídli téměř čtyřiadvaceti­hodinové vysílání na obou programech, teď bude hlavní část obsahu na ČT 4 a program ČT 2 se zaměří pouze na přímé přenosy, které budou kvůli časovému posunu především v noci. Sportovní dění, které ve Vancouveru začne cca v 9.00 dopoledne, je v našem časovém pásmu v 18.00 hodin podvečer. Programová strategie tedy bude vypadat tak, že kanál ČT 2 začne vysílat olympiádu podvečer, přičemž ČT 2 by měla stále ještě zahrnovat zajímavější disciplíny pro českého diváka, protože respektujeme to, že ČT 2 bude mít ještě i v únoru o několik procent vyšší pokrytí než čistě digitální kanál ČT 4. Proto ČT 2 nabídne atraktivnější medailové sporty pro českého diváka a ČT 4 paralelně nabídne ostatní program. V noci budou vysílat oba dva kanály olympiádu. Pokud jde o obsah vysílaný v HD, noční přenosy bude HD kanál přebírat z ČT 2 a denní obsah budou po dobu olympiády tvořit přenosy, reprízy a analýzy na ČT 4, uvedl Pop pro Digizone.cz.

stul

Česká televize bude sestavovat olympijský program ze šesti mezinárodních kanálů (feedů), které bude mít k dispozici. Zároveň pro realizaci doplňkového servisu využije přenosový vůz, který bude představovat režijní pracoviště pro její vysílání.

Další podrobnosti o vysílání sportovních a dalších událostí na programech ČT 2, ČT 4 a ČT HD přinášíme v obsáhlém rozhovoruRudolfem Popem a Karlem Trpákem z České televize.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 8. 9. 2009 9:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+