Více

ČT má v TOP 10 sedm pořadů. Dvakrát bodovala i stanice ČT sport

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Žebříčku nejlepších v sobotu dominovala Česká televize. Nova v něm měla dva a Prima jeden pořad.

TOP 10 za všechny kanály prakticky kopíruje minulý týden, až na to, že Česká televize byla včera ještě úspěšnější. Z nezpravodajských pořadů jsou jedničkou Zázraky přírody s Marošem Kramárem a Vladimírem Kořenem a sledovalo je 862 tisíc diváků. Na excelentních 838 tisíc se dostal Světový pohár 2016/17, Itálie na kanálu ČT sport. Ten měl také ze všech pořadů v TOP 10, včetně Televizních novin, nejvyšší podíl na publiku, a to jak v obecné divácké skupině 15+ (36,62 %), tak u mladších diváků 15–54 (35,45 %). SP 2016/17 bodoval v TOP 10 ještě jednou, a to od 15:05, kdy ho sledovalo 711 tisíc. Do žebříčku se ještě na desáté pozici dostal pořad Kluci v akci, který zhlédlo 620 tisíc diváků.

PÁTEČNÍ DATA: Četníci z Luhačovic těsně za Televizními novinami, Všechnopárty před Ulicí

Celková sledovanost šla včera za ČT1 s podílem v hlavním vysílacím čase, prime time, 19,29 %, zatímco Nova vykázala 17,06 % a Prima 14,52 %. Vynikající celkový podíl na publiku ale připadl TV Barrandov. Ta se totiž v prime time dostala na 7,17 % a i přes den dokázala jít nad sedm procent. Ještě lépe na tom přes den byla díky biatlonu stanice ČT sport, u níž se celkový podíl v obou sledovaných diváckých skupinách limitně blížil devíti procentům. ČT1 pak v 15+ vykázala 15,67 %, Nova 14,69 % a Prima 9,96 %.

Filmové kanály měly včera těžkou konkurenci v podobě filmů na plnoformátových stanicích. Příběh policajta tak na Kino Barrandov vidělo 54 tisíc a akční krimi Hawaii 5-0 s nádhernými záběry nejen z Oahu 78 tisíc diváků. Jedničkou v TOP 5 za kanál na Nově Cinema bylo opakování snímku Letopisy Narnie a zhlédlo ho 195 tisíc diváků. Ke dvěma stům tisícům se přiblížila i dvojka Happy Feet se 187 tisíci. A jak si vedly filmy na hlavních kanálech? Nejlépe na tom byla komedie Koupili jsme ZOO s 532 tisíci diváky, akční Iron Man 2 na Nově se 481 tisíci a remake Vinnetoua s 281 tisíci diváky. Komedie Návrat sedmé roty na ČT1 se do TOP 5 za kanál nedostala.

MINULÝ TÝDEN: Včerejší TOP 10 dominovalo zpravodajství, přes milion diváků vykázaly jen Televizní noviny na Nově

MIF17

V sobotu přes den excelovala stanice ČT sport, na níž se všechny pořady v TOP 5 dostávají nad 170 tisíc diváků, čtyři z pěti (biatlon) pak nad 297 tisíc. Nejúspěšnějším snímkem na Primě Cool byl seriál Simpsonovi, jehož čtyři díly zhlédlo vždy nad 100 tisíc diváků. Fanda měl opět úspěch se seriálem Kriminálka Miami, který sledovalo 123, resp. 171 tisíc diváků. Jedničkou v TOP za kanál na plnoformátové TV Barrandov se stala romantika v podobě snímku Inga Lindström: Romance u jezera a vidělo ho 388 tisíc diváků při vysokém podílu na publiku 10,01 %. Včerejší dvojdíl vynikajícího norského seriálu Okupace se na ČT2 nedostal do TOP 5 za kanál.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+