Více

Česká televize kupuje licenci pro britský formát „Kdo myslíš, že jsi?“

Hledání vlastních předků si brzy vyzkouší s Českou televizí známé české osobnosti. Kavčí hory kupují licenci britského televizního formátu Who Do You Think You Are (Kdo myslíš, že jsi?), známého z BBC. Seriál jde po stopách rodokmenů nejoblíbenějších britských celebrit, aby odhalil překvapivé, mimořádné a často dojemné příběhy o jejich předcích, charakterizuje jej distributor.

ROZHOVOR K TÉMATU: Čekají náš zásadní změny, říká nový šéf ČT 1

MIF17

Formát v britském prostředí ještě další účel: nabídnout alternativní pohled na historii moderní Británie prostřednictvím minulosti jejích obyvatel. Je to formát, který kupujeme a budeme pracovat na jeho první řadě, potvrdil serveru DigiZone.cz budoucí výkonný ředitel programu ČT 1 Radan Dolejš. Ve vysílání se však tato novinka neobjeví patrně dříve než přespříští rok.

Těžko říct, zřejmě v roce 2012. Vyrobit třináct hodinových dokumentů, to je práce na rok, vysvětluje Dolejš. BBC vysílá tento formát od roku 2004 a stačila již vyrobit devět řad. Pořad již převzaly televizní stanice ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a Irsku.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 11. 8. 2010 21:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+