Více

ČT koupila první dvě HD kamery, uvažuje o přenosovém vozu

Česká televize zakoupila první dvě kamery, které jí umožní natáčet ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Ředitel výroby ČT Václav Myslík dnešním Lidovým novinám potvrdil, že je televize n yní připravuje do provozu. S tím se realizují i postprodukce, tedy střižny a grafická pracoviště, řekl Myslík. Pravidelné nasazení HD kamer plánují na Kavčích horách od letošního října.

stul

První pořady v opravdové HD kvalitě a nikoli přepočítávané verzi, jak nyní zkušebně vysílá program ČT 1 v přechodném zemském digitálním multiplexu C v Praze a službě O2TV, chce televize uvést příští rok. Podle Myslíka chce ČT použít novou technologii hlavně na původní hranou dramatickou tvorbu, kterou zařazuje do vysílání v neděli večer na prvním programu, a také na pohádky. Některé produkce v HD kvalitě by chtěla distribuovat také do kin.

Uvažujeme i o nákupu velkého HDTV přenosového vozu, a to v nejbližších letech, řekl Myslík listu. HD kamery nakupuje také televize Nova, která chce tímto způsobem natáčet veškeré zpravodajské a publicistické příspěvky. HD kamerami proto vybaví nejen redaktory na Barrandově, ale také všechny své krajánky.

50 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 8. 2007 20:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+