Více

ČT hledá novou úklidovou firmu. Za čtyři roky si přijde na 142 milionů korun

Další obří tendr, tentokrát na úklidovou službu pro komplex hlavních budov na Kavčích horách, vypsala Česká televize. Vítěz zakázky na následující čtyři roky získá 142 milionů korun bez DPH. Informoval o tom ekonomický deník E15, podle něhož televize výběrové řízení vypsala v polovině července a zájemci se do něj mohou hlásit do 23. srpna.

K TÉMATU: Příliš mnoho podivností okolo příliš mnoha peněz v České televizi

Dosud byly tyto služby roztříštěné mezi řadu firem podle jejich specializací – úklid prostor, odstraňování sněhu, sekání trávy, horolezecké práce apod. Záměrem výběrového řízení je dostat všechny činnosti pod jednu společnost, která by byla garantem všech služeb. Dojde tak ke snížení počtu pracovníků a také k výraznému omezení administrativy, řekl listu mluvčí ČT Ladislav Šticha.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček odmítá, že by byl Radek Žádník kvůli Deloittu ve střetu zájmů

O vítězi tendru na „facility management“, jak ČT označuje úklidové služby v zadávací dokumentaci, mají rozhodnout dvě kritéria: nabídková cena a jednotkové ceny. Cílem je pochopitelně zefektivnění nákladů a služeb, řekl mluvčí ČT deníku E15. Čtyřletá smlouva by měla platit od ledna příštího roku, stejně jako pětiletá smlouva s novým prodejcem reklamních časů, na kterého ČT také vypsala výběrové řízení.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 7. 2010 20:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+