Více

Česká televize bude odpojovat pět regionálních mutací místo dnešních tří

Veřejnoprávní multiplex se připravuje na větší regionalizaci vysílání České televize. Místo dnešních tří regionálních mutací některých pořadů na programu ČT 1 jich bude od roku 2012 pět. Na konferenci Digitalizace to v Praze řekl technický ředitel ČT Rudolf Pop. ČT bude postupovat ve smyslu Technického plánu přechodu, kde je stanoveno, že do termínu vypnutí by měla být veřejnoprávní síť 1 rozdělena na pět regionů, uvedl.

V současné době ČT nabízí regionální zpravodajské relace zaměřené na Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu. Co se týče Čech, máme připraveno – podle toho, jak jsou regiony označeny v plánu přechodu – rozdělení na zhruba severovýchodní a jihozápadní část, třetí částí je Praha a střední Čechy, přiblížil Pop. K rozšíření počtu regionálních odpojování by nemělo dojít dříve než před úplným vypnutím zemského analogového televizního vysílání v České republice.

Kavčí hory se zatím nerozhodly, který z nynějších čtyř programů bude vysílat regionálně odpojované bloky. Systémový inženýr ČT Kamil Moulík ale na jedné z dřívějších odborných konferencí o digitalizaci televizního vysílání řekl, že odpojování by se mělo týkat spíše zpravodajského kanálu ČT 24, zatímco plnoformátová ČT 1 by od tohoto odpojování upustila.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+