Více

ČT 24 odvysílá dokument o popravách dětí a mladistvých v Íránu

Na zpravodajském kanálu ČT 24 se objeví první monotematický dokument, který nebude součástí žádného pravidelného cyklu. Příští sobotu 28. srpna stanice zařadí od 20:30 hod. místo tradičního pořadu Retro (ten se posouvá o půl hodiny, ČT 24 zruší reprízu Evropských událostí) dokument Děti na popravišti od Milana Šímy a Štěpána Kačírka. Snímek sleduje práci právníka Mohammada Mostafaeie, který hájí na čtyřicet dětí a mladistvých, kteří byli v Íránu odsouzeni k smrti a čekají na popravu.

K TÉMATU: Televize Z1 chystá na léto 20 premiérových dokumentů o cestování

stul

Írán je v tuto chvíli už jediná země na světě, která oficiálně popravuje mladistvé – tzn. ty, kteří spáchali nějaký zločin, když jim bylo méně než 18 let. Podle neoficiálních údajů zde bylo od roku 1990 popraveno 80 až 100 mladistvých. V žádné jiné zemi nebylo popraveno více dětí, upozorňuje Česká televize v noticce k dokumentu, kterou médiím rozeslala Marie Havlová z oddělení skladby a koordinace programu.

Mohammadu Mostafaeimu se už podařilo zachránit 14 jeho klientů, odsouzených k smrti oběšením. Čtyři mladí klienti byli popraveni a osm jich teď čeká na popravu, dodává ČT. Podobné dokumenty v hlavním vysílacím čase vysílá i konkurenční zpravodajská televize Z1. U ní jsou ale páteří každodenního večerního programu po osmé hodině večer.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+