Více

ČT 2 se od zítřka změní na sportovní kanál, všechny dosavadní pořady z ní zmizí

Po dobu letních olympijských her v Londýně bude Dvojka nabízet přenosy a záznamy míčových sportů a bude mít i svoje malé olympijské studio v Praze

Diváci druhého programu České televize se od zítřka budou muset na dobu letních olympijských her rozloučit se svými oblíbenými pořady. ČT 2 se totiž od zítřejšího dopoledne změní na sportovní kanál, který pomůže ČT 4 pokrýt londýnskou olympiádu. Veškeré dosavadní pořady Dvojky tak musí ustoupit stranou. Výjimkou je jen Večerníček, který se po dobu olympiády vrátí na program ČT 1 a ponechá si svůj vysílací čas.

K TÉMATU: Začíná letní olympiáda v Londýně. Kde ji můžete sledovat a v jaké kvalitě?

Kromě toho bude Dvojka i během olympiády vysílat přenosy právě začínající fotbalové Gambrinus ligy, nejvyšší domácí soutěže v kopané. Nabídne po dvou zápasech týdně a také magazín Dohráno, které musí zakomponovat mezi olympijské vysílání. Proměna ČT 2 na sportovní kanál zasáhne i program ČT 1, především tedy jeho HD verzi. Pozici ČT 1 HD v pozemních multiplexech 3 a 4, v testu DVB-T2 v Praze, na satelitu, v kabelu a IPTV totiž obsadí program ČT 2 HD.

stul

ROZHOVOR: Robert Záruba: Studiem Londýn vyvažujeme, že nebudeme na každém sportovišti

Sportovním kanálem zůstane ČT 2 až konce letních olympijských her, tedy do 12. srpna. Poté se vrátí k tradičnímu programovému schématu. Tři dny před koncem olympiády pořádá Česká televize tiskovou konferenci, na které odhalí podzimní programová schémata všech čtyř svých kanálů.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 7. 2012 8:28

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+