Více

ČT 1 minulý týden zvyšovala náskok nad Primou, u mladých posilovalo Óčko

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Meziročně se silně propadala ČT Sport a ČT 2, které loni těžily ze zimních olympijských her v Soči. Kromě nich všechny televize posilovaly.

Mezitýdenní vývoj (vs. 6. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Bez výraznějších výkyvů v celodenních podílech na dospělém publiku starším 15 let se minulý týden obešly české televize. Největší nárůst oproti předminulému týdnu zaznamenala ČT 1, která si polepšila o 0,33 procentního bodu na hodnotu 15,08 procenta a zvýšila tak náskok před hlavním kanálem Primy na půldruhého procentního bodu. Stoupala i Prima love, a to o 0,21 procentního bodu na 2,26 procent, a také Telka, která si polepšila o 0,16 procentního bodu na podíl 1,55 procenta. Naopak největší pokles vykázala ČT Sport, která se propadla o 1,07 procentního bodu na 4,63 procenta. Pohoršila si i Prima Cool (o 0,13 procentního bodu na 2,91 procenta) a ČT 2 (o 0,12 procentního bodu na 4,25 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: ČT Sport díky biatlonu skokanem týdne, meziročně nejvíc posilovala Nova Cinema

Propad sportovního kanálu ČT, který byl jediným významnějším posunem mezi televizemi měřenými peoplemetry, snížil i souhrnný celodenní podíl celé České televize na publiku starším 15 let. ČT si jako celek oproti předminulému týdnu pohoršila o 0,88 procentního bodu na hodnotu 29,72 procenta. Nepatrně klesala i skupina Prima, a to o dvě setiny procentního bodu na souhrnný podíl 20,76 procenta. Zajímavé je, že klesaly tři ze čtyř kanálů Primy a jedině díky silnějšími nárůstu Primy love celá skupina v podstatě stagnovala. Jedinou skupinou z „velké trojky“, která si oproti předminulému týdnu polepšila, byla Nova. Její podíl narostl o 0,25 procentního bodu na hodnotu 32,94 procenta. Nejlépe se dařilo Telce a Nově Cinema.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy v placené sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+