Více

ČT 1 a Nova Cinema propadáky minulého týdne, rekordně rostla ČT Sport a Prima Cool

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Oběma sportovním kanálům pomohla fotbalová Liga mistrů, ČT Sport také finišující domácí hokejová extraliga.

Mezitýdenní vývoj (vs. 15. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Pouze týden trval rekordní růst ČT 1 v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let. Minulý týden se vrátila na letošní obvyklá čísla, což znamenalo, že se rekordně propadla – vůbec nejvíc ze všech českých televizí měřených peoplemetry. Konkrétně její podíl klesl o 2,14 procentního bodu na hodnotu 14,27 procenta. Významný pokles o 1,02 procentního bodu na podíl 4,31 procenta zaznamenala i Nova Cinema. Naopak rekordní růst vykázala ČT Sport (+ 1,80 procentního bodu na 5,03 procenta) a Prima Cool (+ 0,75 procentního bodu na 3,37 procenta). V obou případech byly hlavními programovými taháky přenosy fotbalové Ligy mistrů. Polepšil si i hlavní kanál Novy, a to o 0,42 procentního bodu na hodnotu 24,52 procenta.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: ČT 1 nebývale rostla sledovanost, dostala se na loňská čísla

MIF17

Z hlediska celých televizních skupin se minulý týden dařilo zejména skupině Prima. Jako jediná z „velké trojky“ si ve srovnání s předminulým týdnem polepšila. V souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku za všechny čtyři své programy narostla o 1,07 procentního bodu na hodnotu 20,68 procenta. Stále ale výrazně zaostávala za Českou televizí, která i přes pokles o 0,36 procentního bodu zůstala daleko před Primou s celkovým podílem 29,55 procenta. Poklesu se nevyhnula ani skupina Nova, která si pohoršila o 0,33 procentního bodu na hodnotu 33,39 procenta. I tak ale drží slušný náskok před ČT a její pozice lídra trhu tak zůstává neohrožena.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+