Více

České Radiokomunikace vymění anténu na Černé hoře pomocí jeřábu

České Radiokomunikace osadí koncem tohoto týdne vysílač Černá hora novou anténou. Předpokládaný termín výměny od čtvrtka do soboty. Výměna vysílací antény bude provedena pomocí jeřábu. Server Digizone.cz o tom informovala mluvčí ČRa Marie Fianová.

Černá hora je hlavním vysílačem územní oblasti Trutnov, která je vymezena Technickým plánem přechodu jako oblast, která zasahuje do čtyř krajů – Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického a částečně i Středočeského. V případě Černé hory budeme moci pro výměnu antény použít vysokotonážní jeřáb, máme však vyhrazen náhradní termín pro případ nepřízně počasí, uvedl říká Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací.

Telekomunikační vysílač Černá hora se nachází jen několik metrů od vrcholové kóty stejnojmenné hory, která čítá 1299 metrů nad mořem. Vysílač byl postaven v letech 1974–1977. Spodní část vysílače tvoří mnohostěnný jehlan, který je vysoký 35,7 metrů.

Výměně anténního systému předchází dlouhá a náročná fáze příprav, která je zakončena vypnutím analogového vysílání programu ČT 2 na konci srpna. Na uvolněném kmitočtu poté bude spuštěno vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 8. 2009 14:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+