Více

Názory k článku
ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

Petr Pavel aura:71
21. 10. 2015 9:44 Nový

Kuky

celé vlákno

Tak to vypadá, že měl Kukyn pravdu a jistý pan nulanulanulanic byl opět mimo mísu, přitom údajně pracuje v ČRa. :-)

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
21. 10. 2015 16:24 Nový

Re: Kuky

celé vlákno

"jistý pan nulanulanulanic byl opět mimo mísu, přitom údajně pracuje v ČRa"

Ten je mimo pokud vím tradičně celoročně. Nejspíš není žádným pracovníkem z ČRa, jenom nás tady tak lakuje, chce být pouze moc zajímavej. Zdejší diskuze prostě snese všechno. Já jsem papež.

Stasi-DDR aura:10
21. 10. 2015 17:05 Nový

Re: Kuky

celé vlákno

K problému vysílání/nevysílání tv stanice Polar v multiplexu 3 z vysokovýkonových ostravských vysílačů si dovolím malou faktickou poznámku. Není tajemstvím, že pracuji jako poradce v jistých záležitostech pana starosty jednoho ostravského obvodu a jelikož se na tento obvodní úřad posledních pár dnů začali obracet naší skvělí voliči a občané (většinou senioři) s dotazy, že má údajně Polar tv úplně skončit s pozemním vysíláním prostřednictvím vysokovýkonových ostravských vysílačů, byli zaměstnanci spadající pod útvar pana starosty (pan starosta se v komunální politice pohybuje už téměř čtyřicet let a vždy mu na srdci leželo obecné a veřejné blaho jeho voličů) zaúkolováni, aby zjistili skutečný stav v této záležitosti. Osobní jednání mezi panem starostou a nejvyšším vedením tv stanice ještě není s přesností dohodnuto, nicméně dnes odešla prostřednictvím ČP obálka ve které byly otázky na vedení této tv, které vypracovala (na základě mnoha dotazů voličů pana starosty) pověřená zaměstnankyně z útvaru pana starosty. Podle mého dnešního krátkého telefonického rozhovoru (ke kterému jsem dostal mandát přímo od pana starosty) s odpovědným pracovníkem, jehož pracovní náplní je šíření signálu, NENÍ V SOUČASNÉ DOBĚ O UKONČENÍ ŠÍŘENÍ SIGNÁLU TÉTO TV STANICE V MULTIPLEXU 3
DEFINITÍVNĚ ROZHODNUTO a pokud by její šíření bylo jednostranně ukončeno (společnost prtovozující tuto tv stanici řádně plní své finanční závazky vyplývající z uzavřené smlouvy mezi touto tv a společnosti ČRa) budou zváženy všechny právní kroky, které by navrátily zpět původní stav věci. Tv Polar si uvědomuje rozdíl v pokrytí mezi multiplexem 3 a multiplexem 4 na ostravsku a rozhodně nemá v úmyslu milióny svých věrných tv diváků zklamat, navíc je tato stanice využívána i mnoha obecními a městskými úřady měst v MS kraji ke sdělení aktuálních informací obyvatelů těchto měst a obcí. Takže bych s tvrzením, že tato tv v multiplexu 3 končí a přechází do multiplexu 4 byl HODNĚ OPATRNÝ! Výsledky jednání mezi panem starostou a vedením tv stanice Polar budou zveřejněny obvyklými cestami. Tak asi tak.

Kukykuk aura:10
25. 10. 2015 12:40 Nový

Re: Kuky

celé vlákno

Jasně tajný agente nechvalně známé Stasi... Ostrava se jako pupek postaví na odpor celé republice... Spíše to vidím vzhledem k nevyužívání dlouhodobě celé kapacity MUX-3 tak, že se do MUX-4 ty tři zbylé kraje přesunou a tam kde je pokrytí horší, tak Pařízek jak už mockrát díky vlivným kamarádům získá nějaké dokrývače viz po O2 koupil a nakonec z jen krajských bubláčků co má nyní i RS-8 udělal celoplošnou síť která do té doby usnula... tak jako MUX-3 na zabarikádovaném stavu a on udělal z licenční RS-7 nakonec pátou téměř celoplošnou síť nyní nazvanou MUX-7 díky virtuálnímu propojení s MUX-1a... Takže vše je o penězích které zjevně Prima má rovnou na dva nové programy a tak jednání probíhají... tam kam musí tj. do vyrovnání se a udělání v éteru pořádku v těch ementálových dírách... Mimo jiné Pařízek určitě má mnoho kámošů tam na Ostravsku... tj. kde i vy tajnej agente... takže se o to řešení "poperou" s klidkem... Jen provedete přeladění... ZAK v pohodě cestovala a nakonec víc získala nez ztratila narozdíl od jiných trucujících co se odmítali dohodnout a jsou už jen v malých RSkách či zmizely nebo mají dohodu po té co je vyháněli z MUX-2 oken do MUX-3 oken Prima programů a teď mají v šíření krajsky v MUX-4 samostatně... Praha dostala rozum a nebude šířit Sport5 duplicitně... Vy uděláte v Ostravě co? zbouráte vzpourou vysílače MUX-4... že vám něco ukradne?... Ona i ta MUX-3 není všade jinde v republice vždy dobře dostupná a přesto se žije dál i bez ní...

Petr Pavel aura:71
25. 10. 2015 13:29 Nový

Re: Kuky

celé vlákno

Ty jo, chvíli jsem měl chuť počítat slovní spojení "pan starosta". Očividně se jedná o pisatele - análního horolezce. Ale nejvíce mě pobavily "milióny svých věrných tv diváků". Se divím, že nevysílají celoplošně, když mají tolik věrných diváků?

Kukykuk aura:10
21. 10. 2015 9:59 Nový

Aje to tada už ofiko...

Takže Ostravaci konečně se s tím smiřte a nenadávejte mi, že jsem to už několikrát dopředu v průběhu roku psal, že regionálky nemá cenu mít jen v malém počtu v MUX-3 a ve zbytku výkonově velkých ale početně míň vysílačů než má MUX-1, 2 pro kraje tedy ty ementál díry co bránily celeplošnému šíření nějakého programu, tedy ekonomicky výhodnějšímu využití = celé kapacity jeho 3 sítě... To samé je v MUX-4 kde je též vyhraněno místo pro regionálky a dosud není plně využito v každém kraji naplno... To se tímto změní a uvidíme jak dopadne otálení Mňau a čerstvé ohlášení nové Primy jak se tam vejdou? pokud by se Cinema zachovala?... Uvědomte si, že regionální studia byly napřed vyhnáni z MUX-2 (díky nim dokud tam byly v oknech Primy je do dnes možné uložit všechny vysílače v dosahu pokud jich máte dle výhodného terénu více ve vzduchu z více směrů... protože mají rozdílné ID tak jako to má i MUX-4 na každém tuneru DVB-T) a pak se přesunuly napřed do Love či rovnou samostatně do MUX-3 nebo pak i dalším přesunem do MUX-4 jako to udělal třeba věčný cestovatel ZAK pro Plzeňský kraj který nedokázal v MUX-3 pokrýt plnohotně i Karlovarsko atd. proto už jede né z Krašova ale z Klínovce a dalších vysílačů MUX-4 která má sice menší výkony a jiné kóty ale zato více vysílačů které ale nemusí být všade ideálné na pokrytí, proto chápu vaše vzteklé nářky (bacha na infarkt - za nějaký koukání na pohyblivé obrázky ase zvukem to nestojí) ... nebo do vlastních lokálních RSek s malými výkony...

David NoName
David NoName (neregistrovaný) 95.85.212.---
21. 10. 2015 10:08 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

Předem se omlouvám, nemám rád spekulace, ale dnes si jednu dovolím ... Vzhledem k nedostatečnému místu v bubeníkově Čtyřce mne napadla ještě jedna varianta. Co takhle "přeměnit" Mňam v muxu 4 v Mňau. Pokud se nemýlim, tak o ukončení Mňam v RS8 se nehovoří.

HYPERMAN aura:10
21. 10. 2015 10:48 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Zdravim Kuky. Vsimnul jsem si, ze v RS9 Siroky vrch nejede Kinosvet. Nevis zda to vypnuli uplne nebo se chystaji nejake zmeny? Ze by nektery programy z RS 8 se vysilali z tohoto lokálního vysilace? Jinak s tou Novou Cinemou jsem na to zvedav jak to dopadne v MUX4 az spusti Prima Comedy Central a Mnau. A jestli tam zustane, tak at zije kvalita obrazu.-))

Kukykuk aura:10
21. 10. 2015 11:34 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Jo o tom už delší dobu výpadku KINOSVET v RS-9 vím, jede jen černá obrazovka se zachováním názvu ID tak jako i Regionální tv se vrátila ke označení TEST2... Zřejmně jde o nedodrženou kvalitu obrazu díky ještě víc zúženému 16:9 + to bylo i mázlejší v porovnání s jinými MUXy jako je RS-4 z Prahy... a kdo ví jak to mají ekonomicky dohodnuté když Pařízek spustil obraz v té 16:9 správně a mnohem líp v rámci komprese MUX-7 která ale nejde u nás ve velmi členité krajině každýmu pokud není v dosahu Klínovce 50k... Krušnohorská 21k z Ústí naskakuje jen někdy neboť chybí ty před možným spuštěním licenčně odebrané Teplice Vodojem... No chytám i RS-1 Březenecká z Chomutova 56k a tam usnuli na vavřínech = mají jen Kadaňský TV FOCUS co pouští celý týden jednu zpravodajskou živou smyčku a zbytek rolující reklamy... pak už jen 3 x ID černé TEST obrazovky... Zajímavé je, že názvy ID předvoleb se u nich nemění ale ID sítě RS-1 nebo 9 naskakuje dle toho kterou máš zrovna směrově anténou zaplou tj. přepisují se .... Necháme se překvapit... nebo má Lukáš inspiraci na reportáže... Jinak v současné době mám naloveno 3x Německo tj. H.Bogen 2x trvale dostupný, Ochsenkopf dost silný, slabší Geyer-Chemnitz + Trutnov 38k, Ještěd 43k, Ústí 55k ale je slabší... pak Prahu vertikálně ze Žižkova jde u něho vše včetně RS-8, 12 co mají jen 5kW, občas jde Praha horizontálně z Cukráku MUX-1, 2 případně 3 dle počasí i jejich třetí kóta, no a další Ládví mám slabší protože mi brání ve výhledu v okně baráky ze strany středovýchod a navíc horizontální 42k nevím co by udělal vůči H.Bogenu ve vertikálu (uloženy mám oba dva díky jiným ID, však víš co dělá někde 52k Ještěd proti Krašovu) na střeše pokud bych měl možnost tam dát držák a pak tu jsou zmíněné naše lokálky + Jedlák z Chomutova, Klínovec s Krašovem celkově nyní 177 tv. předvoleb.

Roman Bárta aura:67
21. 10. 2015 15:32 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Takže s chytáním Sport 5 z Cukráku se můžu na Mux3 rozloučit...ach jo...
Jako náhradu za to, je naděje zas na V1, až přejde do mux4 na Liberecku. Má vůbec mux4 na Liberecku nějakou zajímavou kótu na vyšším místě s dostatečným výkonem?

Karlos 68 aura:10
Karlos68 Login: Karlos68
21. 10. 2015 17:44 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Ale proč?

Protože použivají stejný kanál v tom muxu 3.

Pochybuju že ted když za to budou muset platit, budou na dvou regionálních pozicích když je to vysílání pro jiný kraj.

Roman Bárta aura:67
21. 10. 2015 18:11 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

To je taky zajímavá úvaha, ale pochybuji, že na Ještědu vysílali doteď zadarmo. Ať je to stejný 60k. v SFN, nebo ne.
Liberecko i Ústecko ma na muxu 4 taky všude k 25, ale to s tím nesouvisí...no uvidíme.

123svatopluk aura:10
21. 10. 2015 15:56 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Omyl. Sport 5 bude nadále vysílat z Cukráku v RS 8, stejně jako vysílá ze Žižkova. Tedy stačí jen přeladit na jiný kanál, to paralelní vysílání by jim bylo nanic. Nicméně, doufám, že nedostanu ban, když si tu dovolím malý zdánlivý off-topic v souvislosti s Primou... Všimli jste si někdo, že v regionální síti CDG v Praze vysílá nyní Prima a Prima Cool sice v kompresi mpeg4, ale pouze v SD bez upscale? Já si toho všimnul nedávno a je to pro mě dost nepříjemné překvapení.

Roman Bárta aura:67
21. 10. 2015 17:24 Nový

Re: ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3, Sport 5 tu skončí za pár dní

celé vlákno

Žádný omyl...
RS8 z Cukráku jaksi kvůli slabému signálu ke mě na žatecko nedoletí-na rozdíl od 5x silnějšího muxu3.

kurupiru aura:10
22. 10. 2015 11:39 Nový

ČRa vyčistí prostor pro velké hráče v multiplexu 3

Co se děje v MUX3 je mi srdečně jedno. U nás (Lednickovaltický areál) ho stejně nechytneme.

Karlos 68 aura:10
Karlos68 Login: Karlos68
22. 10. 2015 12:33 Nový

TV Polar

Podle facebooku do muxu 4,ale mají v tom nějaký zmatek.......­....prý až od nového roku.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+