Více

České Radiokomunikace, Teleko a RTIcz usilují o městské multiplexy DAB

Zájem o provozování metropolitních sítí pro zemský digitální rozhlas ve třinácti krajských městech České republiky projevily tři společnosti: České Radiokomunikace, Teleko a RTIcz. Stejné firmy už uspěly v předchozích tendrech Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) na provozování krajských rozhlasových multiplexů. Nynější výběrová řízení se týkají městských sítí v sídlech všech krajů, přičemž ta společnost, která již v daném kraji získala oprávnění provozovat celokrajský multiplex, se už nemohla ucházet o provozování městské sítě pro digitální rozhlas.

K TÉMATU: ČTÚ vypsal tendry na sítě pro digitální rozhlas v krajských městech

ČTÚ vyhlásil městské tendry na digitální rozhlas začátkem května, toto úterý 28. června otevíral za účasti členů výběrové komise a zástupců předkladatelů přihlášek obálky s nabídkami účastníků. Výběrové řízení se týká kmitočtů v tzv. L-pásmu a hlavním kritériem pro výběr vítězů bude cena, kterou budou operátoři ochotni za získání kmitočtů zaplatit. Vyvolávací cenou je tisíc korun za každých celých 10 tisíc obyvatel dané aglomerace. Největší je u Prahy – 116 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

Nejvíce přihlášek, pro dvanáct měst z třinácti, si podaly České Radiokomunikace. S výjimkou Prahy, kde již získaly krajský multiplex pro digitální rozhlas, usilují o městské rozhlasové multiplexy v Brně, Ostravě, Olomouci, Zlínu, Hradci Králové, Pardubicích, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem a Liberci. Příbramská společnost Teleko, která zatím jako jediná v České republice už digitální rozhlas provozuje (v Praze a Příbrami), usiluje o metropolitní sítě v osmi městech: Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Karlových Varech, Pardubicích, Olomouci, Zlíně a Jihlavě (v pěti dalších krajích již vlastní kmitočtové příděly pro krajské rozhlasové multiplexy).

MIF17

NAPSALI JSME: České Radiokomunikace získaly kmitočet pro digitální rozhlas v Praze

Firma RTIcz, která v minulých krajských tendrech na digitální rozhlas získala kmitočty v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji, nyní žádá o příděly ve třech městech: Praze, Brně a Ostravě. O vítězích by měla výběrová komise ČTÚ rozhodnout poměrně svižně. Podle už dříve zveřejněného harmonogramu výběrových řízení by se tak mělo stát již za tři týdny, 22. července.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 7. 2011 11:41

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+