Více

ČRA: Lineární vysílání není přežitkem, možnosti moderních technologií by měly divákům vynahradit náklady na DVB-T2

UVNITŘ PREZENTACE – Na workshopu věnovanému možnostem nově zaváděného vysílacího standardu DVB-T2 prezentovali zástupci Českých Radiokomunikací aktuální stav přechodu i plány pro nejbližší budoucnost.

Na úvod včerejšího tiskového briefingu Českých Radiokomunikací se jejich generální ředitel Martin Gebauer podělil s účastníky z řad odborné veřejnosti a oborových novinářů o dojmy sesbírané během odborné konference, která byla jednou ze součástí doprovodného programu renomovaného veletrhu IBC 2017. Ten se tradičně věnuje novinkám v zábavním průmyslu, změnám na mediální krajině a technologickým možnostem při tvorbě a distribuci audiovizuálního obsahu.

 

Autor: Wikimedia

Komplex největšího evropského konferenčního centra RAI v nizozemském Amsterdamu se skládá z 22 konferenčních místností a jedenácti výstavních hal. V té největší z nich mohou organizátoři usadit skoro třináct tisíc lidí. 
Celková užitná plocha areálu je 87 000 m².

Veletrh IBC 2017 hostilo v polovině září konferenční centrum RAI, největší evropský kongresový areál nacházející se na jižním okraji nizozemského hlavního města. Letošního jubilejního padesátého ročníku se zúčastnilo téměř šedesát tisíc zájemců ze 170 zemí světa a své prezentace na veletrhu předvedlo na 1700 firem a profesních uskupení. Na souběžné konferenci věnovala většina řečníků své příspěvky digitálním médiím, aktuálním trendům v jejich konzumaci a souvisejícím technologiím. 

Narazil Netflix na své přirozené hranice?

Hlavním dojmem, který si Gebauer z letošního IBC přivezl, je, že placené VoD služby jako Netflix nebo Amazon pomalu narážejí na hranice svého maximálního rozvoje. Doba, kdy jste za deset dolarů měsíčně mohli sledovat veškerou produkci Netflixu, kde, kdy a jak jste chtěli, se pomalu chýlí ke konci. Aktuální byznys model Netflixu je podle mého názoru ve své současné podobě z dlouhodobého hlediska jednoduše neudržitelný. Vždyť dodnes se Netflix nedokázal dostat z červených čísel a je tak jen otázkou času, kdy se investoři začnou dožadovat návratnosti vložených prostředků, myslí si Gebauer.

 

Autor: Karel Choc

Generální ředitel ČRa Martin Gebauer.

Pokračování článků včetně rozvojových plánů Českých Radiokomunikací s DVB-T2 vysíláním a kompletních prezentací Martina Gebauera a Marcela Procházky čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. 

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+