Více

OLED s menší obrazovkou a další novinky Panasoniku pro tento a příští rok

UVNITŘ GALERIE – Na stránkách výrobce se už objevují letošní novinky a vidět je především HDR u 4K přístrojů a také několik nových OLED. Jsou tu ale i věci trochu ukryté, a přesto zajímavé.

Po loňském oznámení o ukončení vývoje Firefox OS a únorovém faktickém ukončení (viz článek na Rootu) Panasonic začal namísto názvu Firefox OS u svých televizorů důsledně pro označení platformy používat „My Home Screen 2.0“. Ten by měl být oproti loňské verzi aktualizovaný, avšak stále by mělo být možné připnout si ikony například kanálů či některých funkcí na domovskou obrazovku, což je ve světě televizorů unikátní. V rámci rozhraní má jít také snadno prohledávat obsah z nejrůznějších zdrojů, jako jsou internetové stránky, aplikace či externí zařízení. Mezi nové funkce patří i složky s oblíbenými položkami různých uživatelů televizoru, nastavitelné tlačítko My App na dálkovém ovladači a vylepšená aplikace Media Player. Ta nově podporuje i standardy HDR10 a HLG, tedy technologii Hybrid Log-Gamma vyvinutou britskou BBC a japonskou NHK, která se považuje za budoucí standard HDR pro televizní vysílání.

Obecně vzato se HDR zavádí do všech televizorů s rozlišením Ultra HD (4K), změnou je i rozšíření funkce nahrávání, a to do všech modelů (konečně!).

Panasonic momentálně v tiskových zprávách a na oficiálních webových stránkách zmiňuje dvě řady televizorů s rozlišením HD Ready a Full HD, tři pro Ultra HD a dvě pro Ultra HD, ale s obrazovkami nevyžadujícími podsvícení, tedy OLED. Tady jsme se konečně dočkali více modelů a hlavně i menší úhlopříčky 140 cm (55 palců). I k tomu se v tomto přehledu dostaneme.

NAPSALI JSME: Panasonic 2015 – pohodový Firefox, OLED za 10 až 12 měsíců, důraz na 4K a streamování (uvnitř popis a fotogalerie ke konceptu) Art & Interior

První pohled na Panasonic TX-65CZ950 (OLED)

Panasonic TX-65EZ1000 – další OLED na českém a slovenském trhu

Pokračování článku najdete v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+