Více

CME se dlouhodobě potýká s vysokým zadlužením, od krize je v červených číslech

UVNITŘ GRAFY – Vlastník skupiny Nova vykázal oproti loňsku zlepšení hospodaření. Dlouhodobě se však CME potýká s propadem příjmů z reklamy a vysokým zadlužením.

Hospodářské výsledky společnosti CME, vlastníka tuzemské televizní stanice Nova, se sice v první polovině letošního roku oproti loňsku zlepšily, přehnaný optimismus však není na místě. Rok 2013 totiž patřil z pohledu společnosti mezi nejhorší od roku 2008 a letošní zlepšení tak není příliš velkým překvapením. Společnost je navíc poměrně vysoce zadlužena. Odborníci nicméně očekávají, že se hospodaření CME bude na provozní úrovni i nadále zlepšovat. Čistý zisk ale v tomto ani v příštím roce nepředpokládají.

stul

Aktuální výsledky CME zkresluje “bídný” rok 2013

Společnost CME zveřejnila před týdnem výsledky hospodaření za první polovinu letošního roku a prakticky ve všech ukazatelích si oproti stejnému období roku 2013 polepšila. Tržby za prvních šest měsíců činily 356,1 milionu USD (7,4 miliardy korun), což je oproti loňsku takřka o 50 milionů USD (1 miliardu korun) více. Skoro o 24 milionů USD (499 milionů korun) vzrostly i výnosy za český trh a dosáhly tak 98,3 milionu USD (2 miliard korun). V porovnání s loňským pololetím vykázala CME provozní zisk a menší čistou ztrátu po zdanění. Z provozní ztráty ve výši 39,5 milionu USD (821,6 milionu korun) se CME přehoupla do zisku 8,2 milionu USD (170,6 milionu korun). Čistá ztráta po zdanění se v roce 2014 snížila o necelých 50 milionů USD na 101,1 milionu USD (2,1 miliardy korun).

 Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+