Více

Názory k článku
CME prodává chorvatskou Nova TV a slovinskou Pop TV, umořit tak chce až čtvrtinu svých dluhů

lkozakl aura:10
12. 7. 2017 9:17 Nový

DVB-T2

celé vlákno

Po rozjetí DVB-T2 a případném placení Novy i u nás bude sledovanost minimální.Takže také na odpis.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
12. 7. 2017 10:28 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Možná i dříve. Podle výroční zprávy Time Warner 2016 už podléhají tyhle prodeje i schválení u nejvyššího vedení AT and T. A jasně a tučným písmem se v části věnované firemnímu riziku nevylučuje, že může dojít k omezení nebo úplnému zrušení některých aktivit Time Warner v rámci fůze. Ta je prakticky hotová a čeká se na schválení americkým regulačním úřadem.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 7:14 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Sledovanost bude pořád stejná, jako je stejná u satelitu, kabelu a IPTV. Je pouze zbožné přání několika kolenovrtů, že poklesne. Zadarmo už nic, soudruzi :-)

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 7:51 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Mně se líbí, jak mluvíte o trhu a přitom popíráte tržní principy - tedy že zákazník se rozhoduje podle ceny :-) A každého, kdo váš přístup nevyznává, okamžitě otitulujete jako kolenovrta, socialistu a podobně :-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 8:31 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Tržní princip je dávno znám (tedy u tebe v ČT asi ne, tam žijete neustále v nějakých "bezplatných" bludech, přičemž bezpracných 7,5 miliardy ročně vám vůbec nesmrdí), tj. jak se kdysi vykládalo, že po zpoplatnění Skylinku nastane odliv zákazníků a nikdo se nebude na Novu apod. dívat, tak nic z toho nenastalo. A nenastane ani po zpoplatnění pozemáku, což tady už mělo dávno být - a pak zmizí i tyto diskuze o lejně, kde si pár jedinců představuje, jak bude v kapitalismu za svoji práci pobírat peníze a nějaký jiný privátní subjekt bude dělat charitu a poskytovat dotyčnému službu zadarmo. Tak naivní nebyl ani ten socialismus :D

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 8:44 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Takže jako obvykle. Tržní princip samotný jste popřel, zákazník prostě bude platit bez ohledu na cenu :-)
Zato jste nezapomněl na osobní výpady. A opět na vaši lež o tom, že nám dnes privátní subjekty poskytují DVB-T zadarmo a že tím dělají charitu. Pro zisk to určitě nedělají, že? :-) To, že je něco placeno jiným modelem než přímou platbou, neznamená, že je to zdarma. Ale to vy moc dobře víte, přesto tady tuto lež roky omíláte.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 9:04 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Zákazník pozemního příjmu na tom bude úplně stejně jako zákazník příjmu jiného (SAT, kabel, IPTV) - kdo se bude chtít dívat, ten bude platit a kdo platit nebude, tak si holt musí vystačit s tím zbytkem, co bude FTA. Co na tom pořád nechápeš?
Současný pozemní paskvil (ještě pár let štědře dotovaný státem), jehož vznik se datuje o desítky let zpět (kdy byla úplně jiná situace) není již nadále udržitelný, samotný příjem z reklamy - o čem tady neustále vypisuješ - nestačí a nastupuje vícezdrojové financování (jak ti bylo již opakovaně a více lidmi sděleno).
Z pohledu diváka je pak platba ve výši pár desetikorun irelevantní, protože dostane HD kvalitu a ne SD mazanice. Toto již pochopil divák satelitu, kabelu a IPTV - a dřív nebo později to pochopí i mysli opožděný divák pozemáku :D

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 9:20 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Nejhezčí je, jak popíráte sám sebe. Jindy obhajujete satelitní a kabelové vysílání tím, že všicichni, kdo chtěli HD, k němu již přešli. Z čehož ale vyplývá, že ti, kdo ho nechtějí, v klidu zůstávají u DVB-T, protože jim to stačí. A nyní tvrdíte, že tito diváci ocení výhodu HD :-)
Toto je krásný příklad manipulace: "Současný pozemní paskvil (ještě pár let štědře dotovaný státem), jehož vznik se datuje o desítky let zpět (kdy byla úplně jiná situace) není již nadále udržitelný". Ten systém vznikl a funguje i ve státech, kde nebyly ani žádné státní TV a je stále zdrojem vysokých příjmů. V US se v něm navíc hned od začátku vysílá v HD :-) Nejsledovanější TV vysílají v HD v DVB-T2 i v Británii a taky to nedělají jako charitu. To se vám ale do vaší agitky nehodí...

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 9:30 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Na HD se přechází postupně, spolu s obměnou televizorů v domácnostech. Je ještě hodně lidí, kteří visí na starých CRT a u toho prehistorický MPEG-2 set-top-box, což s příchodem T2 logicky zmizí a tito lidé pak po koupi nového televizoru lehce zjistí, že zatímco ČT má díky HD slušnou kvalitu, tak zbytek v SD jsou hnusné mazanice. A logicky se začnou pídit po něčem lepším, takže buď je stáhne kabel a IPTV (v místech s pokrytím) nebo migrují k SAT. V tomto směru si pozemní vysílání naprosto zbytečně podřezává pod sebou větev a snaží se zbrzdit technický pokrok, který už směřuje k UHD (a i HD se bere jako naprostý základ).
V T2 v HD se vysílá i v sousedním SRN a světe (nebo Nováku) div se, kromě veřejnoprávního média je to v kódu a za peníze (mimochodem v Rakousku je v kódu i veřejnoprávní ORF HD). A to se zase zjevně nehodí do krámu tobě :-)

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 9:41 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Jste čím dál tím lepší. Když jsem už před 5 lety psal, že dojde k přechodu na HD i u komerček, tak jste tvrdil, že to bude příliš drahé a že k tomu hned tak nedojde, že budou stále kvůli ceně nakupovat SD. A nyní tu argumentujete přechodem k UHD :-) Který naopak hned tak nenastane, protože rozdíl pro běžného diváka je asi podobný jako mezi CD a SACD.
V Rakousku je ORF v kódu, ale ne placená, takže nemíchejte jabka a hrušky.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 9:50 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Takovou pitomost bych nenapsal ani tehdy, protože jako uživatel satelitního příjmu a HD televizoru jsem právě HD propagoval vždy a nejinak je tomu i dnes. Moje výhrada je v současnosti spíš k UHD, které přišlo příliš brzy po přechodu na HD, takže neochota lidí znovu nakupovat zařízení je zjevná a taky se do UHD nikdo z operátorů příliš nehrne. Za pár let to ale bude samozřejmě jinak.
V Rakousku ti ORF HD nikdo zadarmo nedá, takže skutečně nemíchej hrušky s jablky, protože za ORF normálně platíš.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 10:09 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

A co s tím? Bez placení za ORF ti službu nikdo neaktivuje. Takže je sice hezké, že ukazuješ cosi s "0€ měsíčně", ale to je tak na úrovni karty Skylink ČT, kde taky nic měsíčně neplatíš, ale bez platby za ČT ta karta prostě nefunguje.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 10:22 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Zjednodušení, že koncesionářský poplatek = platba za ČT/ORF, opět přehlíží fakt, že ani místopřísežné prohlášení majitele televizoru, že nebude veřejnoprávní TV sledovat, ani případné technické omezení příjmu ČT/ORF, neumožňuje se vyvázat z koncesionářských poplatků. Předností služby ORF a Skylink ČT je právě absence dalších měsíčních poplatků, kromě koncesí a ty musí platit všichni držitelé/majitelé TV, bez ohledu na to, co a jak často sledují. A s tím se nedá nic dělat..... :-D

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 10:30 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Jenže koncesionářský poplatek je tu již od čb vysílání a platí ho ze zákona všichni diváci, takže to není žádný nový extra poplatek za distribuci.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 10:46 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Co tady je nebo není, nemá vliv na moje slova "V Rakousku ti ORF HD nikdo zadarmo nedá.", protože zadarmo tam máš s HD opravdu smůlu.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 10:55 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Máš pravdu předsedo! Ani v Rakousku nerozdávají televizory zadarmo, ani v TV spotřebovaná elektrika není zadarmo, čili opravdu ORF HD není úplně zadarmo. :-D

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 9:57 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ano, část diváků ještě stále dobrovolně visí na CRT se starým STB, kde se ale bere to přesvědčení, že vynucený přechod na DVB-T2 budou všichni řešit koupí nového FullHD, nebo dokonce UHD televizoru? Těžko je přesvědčí názor, že vysíláním v HD se zásadně změní struktura a úroveň programové náplně kterékoliv stanice. Fakt, že dnes mnohým nevadí CRT, ani SD "mazanice" se nemusí vysíláním pay HD vůbec změnit. Třeba jen sledování pohyblivých obrázků nepovažují za smysl života, ale pouze za příležitostný zdroj informací a lehké zábavy. Proto si mohou zvolit nejlevnější cestu a za pár let si jen pořídí již levný jednoduchý STB s HEVC a bude vymalováno.

Při trumfování argumenty z okolních států nemohu přehlédnout, že byla záměrně použita formulace v jednotném čísle, jako by v Německu přes satelit i DVB-T2 volně vysílala v HD jen jediná veřejnoprávní stanice. Že to není pravda, to ale jistě Áda ví, jen se mu to nehodí do krámu.

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 10:02 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ale vždyť i spousta diváků s novou TV sleduje běžné DVB-T a stačí jim to. Ale najednou, když Nova bude chtít platit, všichni s nadšením zvolí HD, jen aby mohli Nově poslat prachy :-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 10:14 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ani CRT TV nevydrží věčně, takže i kdyby chtěl někdo zastydnou v čase, tak má smůlu a bude muset koupit televizor nový. Přičemž ten už stěží koupí v HD, spíš v UHD. Na SD může leda zapomenout.

Jako FTA HD jsem tady naposledy uváděl třeba TV8, takže samozřejmě část i komerčních TV v HD bude pořád volně. Jenom si nejsem úplně jistý, jestli je to takové terno :-)

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 10:40 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Je samozřejmé, že když doslouží CRT, tak jeho majitel nebude shánět něco podobného někde na skládce, bazaru, nebo třeba v Tramtárii. Na to, co mu komerční stanice nabízí a FTA prý budou v budoucnu v SD nabízet, ale nebude potřebovat ani FullHD, nebo UHD aparáty a proč by tedy kupoval to nejdražší na trhu?

Jako FTA HD jsi tady naposledy uváděl jakoby jedinou německou komerční stanici a na to jsem reagoval. To asi nebyla ta, na které jsem v neděli na chalupě sledoval závody F1 v HD bez jakýchkoliv poplatků, což bylo pro mne bezstarostné "terno". :-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 11:06 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

I ten nejobyčejnější televizor, co se prodává jako nový, nepracuje v SD, ale minimálně v HD (přinejhorším HD ready, většinou ale ve full HD), takže kdo ho koupí a uvidí na něm HD signál ČT (ta kódovaná nebude) a pak to srovná s SD mazanicí u komerčních stanic, tak není co řešit. Nehledě na fakt, že nejsledovanější komerční stanice ani v SD v budoucnu šířeny nebudou, stejně jako je již nikdo nešíří na satelitu. Pokud je tedy bude chtít někdo sledovat, tak si zaplatí a není se o čem dál bavit. Pochopitelně to nevylučuje možnost, že část komerčních stanic zůstane u volného vysílání, ale o tom už byla řeč, co to asi bude za stanice (TV shopy, náboženské stanice apod.).

Jako FTA HD jsem uváděl TV8, což zcela jistě není německá stanice, protože je to stanice slovenská.

A F1 na RTL HD zadarmo? No hlavně, aby ti to vydrželo a nebyla to obdoba promo nabídky Nova Sport 1 a 2, jenž běží od 3.7. do 16.7. ve Skylinku všem zákazníkům bez rozdílu :D

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 15:09 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Namátkově jsem dal do vyhledávače na Alze filtr HD Ready a e-shop nabízí v ceně do 10 000.-Kč téměř 100 položek s televizory, které už sice mají HEVC, ale pro současné a i budoucí vysílání v SD se samozřejmě hodí a lze předpokládat, že žádný hromadný přechod na UHD modely u konzervativních diváků nevyvolají. Vždyť pro ně není důležité rozlišení, ale známé herce poznají i v SD a případné HD/UHD na zápletku příběhu stejně nemá vliv.

Nepátrám po tom, které skutečně nejsledovanější stanice jsou stále šířeny ze satelitů i v SD, ale málo jich není, určitě ty z rodiny ARD a ZDF, čili to rezolutní "nikdo" nebude muset platit dočasně ani v pozemáku. A co bude za 5 až 10 let, to je dnes zbytečné komentovat.

Já jsem po dalších stanicích, kde by byla F1 zadarmo, nepátral, ani dnes neprožívám dobu budoucí. Úvahy co bude, kdy bude, nechávám na vizionáře a nepřející, jejich názory jsou mi v tomto případě lhostejné.

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 20:22 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Že někdo pozná herce i v SD, je pravda asi stejná, jakože všem stačí i č/b analog (tam ty herce přece pozná taky a na zápletku to vliv samozřejmě také nemá). Naštěstí se lidi už naučili uvažovat jinak, takže když jednou uvidí HD, tak se k něčemu horšímu prostě vracet nebudou. Asi jako v případě, že jednou sednou do Mercedesu a dle tvé logiky jim stačí Trabant, protože je přece taky doveze z bodu A do bodu B, a když je jim horko, tak netřeba klima, stačí otevřít okno :-)

Veřejnoprávní TV obecně, což je i ARD/ZDF, jsou vesměs rozhazovačné, a to napříč celým světem, takže duplicita v SD nepřekvapuje. U komerčních subjektů se na to ale pohlíží poněkud realističtěji, protože dlouhodobý souběh HD a SD přináší jenom zvýšené náklady. A právě v pozemním vysílání je to nejmarkantnější, už i s ohledem na to, že SD pak blokuje drahocennou kapacitu pro další využití.

Placená HD verze komerčních stanic není CZ vynález, ale přišlo to právě ze SRN, takže skákat radostí nad tím, že ses v rámci nějaké promo nabídky podíval na F1, je naprosto dětinské :-)

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 21:02 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

V dnešní době může někdo vidět svého oblíbeného herce č/b v analogu snad jen z VHS záznamu. Proto ta Tvoje pravda kulhá na všechny 4.
Jak ale někdo jednou může vidět HD, když vlastní jen CRT a STB pro SD a těmito diváky také argumentuješ, to nechápu a vina není na mé straně. Je možné, že když má někdo k dispozici svůj oblíbený program v HD, tak už se pochopitelně k SD variantě vracet nebude. Vracet se ale může jen ten divák, který se má odkud vracet. Ten který má k dispozici jen SD se nemá od čeho vracet. Čili zase jen vymyšlená spekulace.

Taky už jsem někdy seděl v lepším autě než vlastním, ale to neznamená, že už z něj nevystoupím a budu se ho držet jako klíště i když bych ho musel ukrást, nebo se nadosmrti zadlužit. Čili zase lichý argument o Mercedesu a Trabantu.

Jak to, že Tě duplicita HD + SD neudivuje, když si dnes tvrdil, že v SD už duplicitně nikdo nevysílá. Stačí se podívat o pár příspěvků výše. Zda je duplicita rozhazovačná, to neřešme, podobně duplicitní jsou zbytečné klony hlavní stanice s odpadem nebo archivem, které také jen zabírají kapacitu za jakoukoliv cenu, jen aby se tam nedostala konkurence. Ono Ti možná postačí aby ses podíval na jeden z webů http://www.xxxxbola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/fta/ a spočítal si, kolik je zde FTA duplicit SD a HD a můžeš zkoumat, co jsou produkty ARD/ZDF a co jsou produkty komerční stanice, když je jich tam tolik desítek.

Nemám nic proti placeným HD verzím u komerčních stanic. Je to jejich podnikatelský záměr a svobodná vůle abonentů. Proč ale opakovaně tvrdíš, že FTA HD vysílání F1 byla jen jakási promo akce? Tak to dokaž, nebo si nevymýšlej. Jinak je Tvoje tvrzení právě to dětinské vztekání, kterého je rozumnější si nevšímat. :-D

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 21:34 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ano, v č/b analogu už nic vidět nelze. A důvod je ten, že se vývoj pohnul dál. Stejně tak se vývoj hýbe dál u digitálu a už to není SD, ale HD, které hraje prim. A po nějaké době i to bude překonáno zase něčím dalším. Ovšem s tvým přístupem, jak někomu stačí SD mazanice, by tady dodneška byl jenom ten č/b analog, jestli vůbec.

U Mercedesu vs. Trabant se může pochopitelně argumentovat cenou. Ale u TV vysílání je to z pohledu diváka nepodstatné, protože za HD si připlatí v řádu desetikorun, což nezabije vůbec nikoho.

Duplicitní je pouze to, co vysílá naprosto identický obsah a nikoliv jak si představuješ, že to jsou jakési klony TV. Tebe možná obsah na těch klonech nezajímá, nezajímá tě archiv, ale tím není dané, že to nezajímá ani nikoho dalšího. Takže vyjadřuj pouze svoje osobní stanovisko a ne nějakou rádoby obecnou pravdu, co se má nebo nemá vysílat.
Vyřazování SD stanic není pochopitelně ze dne na den, ale postupně. A tady se bavíme v první řadě o ČR, kde to v SAT vysílání řešil nedávno Skylink a právě duplicity poslal k ledu. Další operátoři v tom pokračují a ty ten vývoj zcela jistě nezastavíš :-)

F1 se vysílala na RTL HD, což je jedna z komerčních stanic, která byla mezi prvními, jenž deklarovaly placené vysílání. Takže se skutečně nemusíš vztekat, že pro příště už bude jenom tma, zadarmo ti ani Němec nic dávat nebude :-)

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 7. 2017 9:06 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Já vývoj respektuji. Ale HD nepreferuji jenom kvůli kvalitě obrazu. Pro mne je důležitější obsah a ten může být ve filmu pro pamětníky č/b a 4:3, SD, než teleshoping ve 4K.

Je samozřejmé, že rozdíl v ceně Mercedesu a Trabantu je větší, než mezi FTA SD a HD od Skylinku, či UPC. Tady ale jde o princip. Je několik desetikorun málo, nebo moc? U benzínu vyvolávají vášně haléře, kvůli 1% v dani se prohrávají volby. Většina občanů si svůj názor na zvládnutí rozpočtu domácnosti vytváří na haléřových a korunových položkách. Málokdo si může dovolit mávnout rukou nad každým výdajem navíc. Pokud bychom jako ovce přijímali odevzdaně každý pokus, jak nás zase o něco oholit, za chvíli bychom skončili jako žebráci. Proto, kdo chce kouřit, ať respektuje zvýšení daně na cigarety, kdo se neobejde bez HD od Novy, ať se stane platícím abonentem, ale nechtějme po každém aby sklapnul kufry a jen doplácel a odevzdaně platil sebemenší částku za něco, bez čeho dokáže žít.

Máš pravdu, že SD a HD verze jsou 100% duplicitní, některé klony jen třeba dopoledne opakují večerní program z hlavní stanice. Nemám ale dojem, že bych to nějak kritizoval, je mi to lhostejné. To jen byla reakce na to, jak si na duplicitu SD a HD sváděl blokování kapacity vysílání pro lepší stanice, či programy.

Pokud se někdo baví v první řadě o ČR, tak by to měl vždy předem uvést a neargumentovat situací v Rakousku, nebo v ARD/ZDF. Také považuji za samozřejmost postupnou náhradu SD za modernější formáty HD/UHD. Jen se nerad nechám o.bl.bovat tvrzením, že přirozený vývoj lze docílit jen zaváděním poplatků, když vývoj zajišťují přirozené technologické změny, které tady nejsou kvůli poplatkům, ale většinou pro efektivnější využívání technologií.

Netuším kde v Tobě vzniká dojem, že právě já vnucuji ostatním správnost svých názorů a stanovisek. Naopak většinou jen polemizuji s Tvými tvrzeními, že právě Tvoje pravdy jsou univerzálně platné a v budoucnu na ně pokaždé dojde.

Určitě se nebudu vztekat, až budu příště na chalupě zkoušet, kdo F1 vysílá v FTA? Žádný kolaps ze tmy mi nehrozí a pochybuji o tom, že již příští závod některý z "Němeců" volně nenabídne. Což bude jednoduše kontrolovatelné a pokud si budeš chtít potvrdit svojí neomylnost, jistě si to dokážeš zjistit. ;-)

Adolf Shitler aura:10
14. 7. 2017 9:18 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ty sám si platíš kabelovku a nejspíš i satelit, takže tady neobhajuj jakési pozemní vysílání a ještě s argumentem, že kdosi nemá peníze a počítá haléře - když někdo peníze nemá, tak holt se nebude na komerční TV dívat, stejně jako si bez peněz nezatelefonuje, neuvaří, nevypere, nenají se. Za všechno je potřeba platit a nejsme v komunismu, aby něco bylo zadarmo nebo nedejbože, aby stát (my všichni) přispíval několika jedincům, kteří platit nechtějí. Solidárnost může být ve zdravotnictví, sociálních službách apod., ale rozhodně ne u čučení na komerční TV.

Co se týká mých názorů, tak obvykle na ně dojde. V roce 2012 se vedla celkem bouřlivá debata na téma servisního poplatku u Skylinku a již tehdy jsem řekl, že to po nějaké době odezní, lidé budou platit a nikdo se nad tím nepozastaví. A dopadlo to přesně tak, dneska to bere každý jako samozřejmost (vyjma pár prskalů, pro které to bude téma až do hrobu :D ). U pozemního vysílání to po zpoplatnění dopaden stejně, rok nadávek a plamenných projevů na netu, pak vše utichne a trh v oblasti TV začne být na skutečně komerční bázi. Jiná cesta prostě není.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 7. 2017 10:55 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Myslel jsem, že pečlivěji sleduješ ty, kteří si občas dovolí s Tebou na tomto webu nesouhlasit. Několikrát jsem zde uvedl, že po vypršení předplatného za ještě relativně nízkou sumu za dvouletou základní nabídku Skylinku jsem přestal hrát tu hru s někým, kdo jen chce na mně postupně vydělávat čím dál víc za nezlepšující se službu. Za ty "nové" peníze jsem oželel mít možnost sledovat, co se na této placené platformě děje. Čili každý, jak tvrdíš, na tu hru nepřistoupil. Co se týče placené zábavy, za tu si rád zaplatím v maximálním rozsahu od UPC a nepotřebuji hyzdit fasádu extra parabolou, nebo tahat koaxiály po bytě k několika TV za násobné poplatky.

Rád ale sleduji dění i v pozemním vysílání, dokonce v režimu DX, čili jen nepřímo obhajuji zdroj TV signálu pro polovinu spoluobčanů. Kolik let u nás vysílají komerční televize a to až budoucí PAY režim jim začne vracet ty investiční a provozní miliardy? Asi ne! Proč tedy teď argumentovat nutností platit DVB-T2, když kromě HD, jehož výroba se již dnes financuje ze současných zdrojů, žádný jiný nadstandard nepřinese? Proto pocit, že za sledování Novy, Primy a Barrandov dnes divák nic neplatí může vzniknout jen v mysli prosťáčků, ale ne v hlavě takového odborníka, jako je Áda sHitler.

Pokud připouštíš, že na Tvé názory OBVYKLE dojde, přiznáváš i to, že to není vždy 100%. Proč by se tedy měl právě názor, že brzy skončí DVB-T2 u komerčních stanic jen v PAY režimu vyplnit? Abonenti Skylinku jsou právě ti rukojmí a mediální masáží, že se služby pro ně zdražují jen o desetikoruny, se jim vysvětluje, proč nemají odejít a otrocky platit stále víc. Pokud by podobné poměry platily i u pozemního vysílání, nečekaly by komerční stanice tak dlouho a svou "kvalitní" tvorbu by už dávno zpoplatnily. Této cesty se ale bojí, neví jak na to zareaguje divák, když jim zatím ani neslibují žádnou zásadní změnu, kromě více pixelů na obrazovce. Komentuje někdo, jak velké náklady budou na přístupové karty, kolik bude stát vícenásobný příjem v domácnosti, jak na to zareagují piráti? Jakou cestou se tedy určitě vydá DVB-T2, jasné není.

Adolf Shitler aura:10
14. 7. 2017 16:16 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Asi seš z jiné planety když právě zjišťuješ, že na tobě chce nějaký komerční poskytovatel služeb vydělat :D :D :D Ale bráno opačně, tak ti nic nebrání v tom, abys ty sám začal nějakou službu poskytovat a samozřejmě zadarmo. Jistě si rychle najdeš oblibu u zákazníků :D

Abonent Skylinku je člověk, který se sám a dobrovolně rozhodnul tuto službu využívat a pokud nechce, tak prostě přestane platit a tím to celé končí (na rozdíl třeba od UPC, kde musíš dát výpověď a ještě tě ohudlají o jakési věrnostní období, kde doplácíš jak mourovatý).

Výroba HD se mimo jiné financuje i z peněz abonentů satelitních, kabelových a IPTV služeb, kteří prostřednictvím svých poskytovatelů přispívají TV stanicím. Takže není ani ten nejmenší důvod, aby nějaký divák pozemního příjmu měl toto zadarmo jenom proto, že si to tak zrovna ty představuješ. Opravdu nejsme někde v komunismu, aby bylo něco zadarmo.

Jakou cestou se vydá DVB-T2 je naprosto jasné, protože až to přestane dotovat zdejší daňový poplatník (stát), tak to bude muset platit divák. Tedy pokud to náhodou nezačneš sponzorovat sám :D

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 7. 2017 21:13 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Jsem z planety Země. Proto vím, že z reklam plyne ročně do komerčních TV více miliard, než dostane ČT od koncesionářů. Proto si nemohu myslet, že komerční televize sleduji já a všichni ostatní v DVB-T/T2 zadarmo, jak se nám snažíš vnutit Ty.

Skylink má nejraději takové abonenty, kteří mu dopředu zaplatí poplatky na rok, nebo raději 2, dopředu. Proto mu nevadí, když někdo jeho vysílání přestane sledovat, své peníze má jisté a výpověď nepotřebuje. Jen potom zkouší, zda by se ztracená ovečka nechtěla vrátit a předplácet dál.

Nevím kolik toho komerční TV sami vyrobí v HD, když vysílají převážně koupenou tvorbu, nebo archiv s SD. Také nevím kolik miliard vyberou od abonentů, ale zas taková sláva to nebude. Proto tvrdit, že platící abonenti financují vlastní tvorbu komerčních TV v HD i pro ty "neplatící" je jen velmi malou pravdou.

Proč se u nás zavádí DVB-T2 bys mohl vědět. Není to ani přání diváků, kteří na to jen doplatí, to jen stanice na tom mohou ušetřit, protože vysílání ve více komprimovaném formátu je levnější. Nikdo totiž nenutí komerční stanice aby vysílaly v HD, ale pokud si chtějí udržet diváky a sledovanost, tak pro to musí něco udělat, jako začít vysílat v HD. Nikomu nebudu vyčítat, že pozemně vysílá HD v PAY režimu. Bude to jeho podnikatelské rozhodnutí a jak na to zareagují diváci, to se nechme překvapit. Čili zatím není nic jasné a zatím se zdá, že na rozdíl od Tebe, to komerčním stanicím také jasné není.

Adolf Shitler aura:10
15. 7. 2017 13:26 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ekonomickou situaci u komerčních stanic neznáš (já tedy také ne), jedině bys dělal na Finančním úřadě. A tam neděláš, takže všechno jsou to pouhé spekulace.

U Skylinku si můžeš předplácet nějaký balík klidně i na jeden měsíc, což je svým způsobem unikát, protože prakticky všichni ostatní poskytovatelé televizních služeb tě uvazují min. na 1 rok, spíš i déle a ještě s prolongací. Když si u Skylinku zaplatíš na rok, tak tě naopak zvýhodní o jeden měsíční paušál. Bylo by dobré si napřed zjistit fakta a pak psát cosi o tom, jaké abonenty má nebo nemá Skylink rád :-)

Platící abonent je pro TV stanici větším přínosem, než abonent neplatící. To je prostě bez debat. Už proto, že jak platící, tak neplatící, sledují oba shodně stejný obsah (cílí tedy na ně reklama úplně stejně).

DVB-T2 se u nás zavádí, protože zdejší vláda leze Němcům do zadku a pozemním operátorům to pochopitelně vyhovuje, neboť dostat pár set stamiliónů do podnikání se vždycky hodí. Rozhodně to není kvůli zdejším mobilním operátorům, kteří sotva dostavují LTE v pásmu 800MHz a rozhodně se v dohledné době nechystají na 700MHz (navíc teď dostali navrch pásmo 3,5GHz pro mobilně-pevný internet, takže 700MHz není v ČR vůbec na pořadu dne). Tolik realita.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
13. 7. 2017 9:24 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

I když jsem s A.S. obvykle v neshodě, tentokráte má pravdu, předsedo. Kdo chce koukat, musí platit. Pustí vás běžně zadarmo do kina? Na hokej, na fotbal, na koncert? Asi ne, co? Reklamní akce stranou.
Nic není zadarmo, všechno musí někdo zaplatit. I ta věštírna na TV8 bere svůj podíl z hovorů s osobami ducha mdlého, které volají na předražené tel. linky.

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 9:35 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Děláte jakoby to placené nebylo a tu správnou možnost jste vyloučil tím, že píšete reklamní akce stranou. Jenže vysílání komerček je právě placené reklamou. A zatím je to stále nejvýnosnější způsob, porovnejte cenu za distribuci a příjem z odvysílané reklamy. Samozřejmě to je výnosné pro hlavní stanice a už ne pro klony s mizernou sledovaností. Ale to už je problém komerček, že v rámci vzájemného konkurenčního boje vytvořily zbytečné klony.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
13. 7. 2017 10:01 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

@Jan Novák 9:35:
Člověče, vy jste ale... Takže ještě jednou speciálně pro vás a polopatě udělám větný rozbor:

"Pustí vás běžně zadarmo do kina? Na hokej, na fotbal, na koncert?" je věta hlavní a mluví se v ní o kinech, sportovních zápasech a koncertech. Na místě konání. NE o televizi.

"Reklamní akce stranou." je věta, která na to přímo navazuje, a FURT se mluví o kinech, sportovních zápasech a koncertech. A zase se NEMLUVÍ o televizi.

A protože nejsem Nova, abych vám předžvýkaval svoje komentáře, přeji vám hezký den a jdu se věnovat užitečnější činnosti.

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 10:05 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Ano, nemluvíte o TV, ale dáváte to za příklad, že se musí platit. A záměrně jste vyloučil reklamní akce, kde se ani na koncertech, v kině, atd pak neplatí. Přičemž ale TV vysílání komerček je jedna nepřetržitá reklamní akce, takže tím ten váš příklad selhává.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 9:28 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Tato současná silná slova by se spíše hodila do doby, kdy opravdu budou velké komerční stanice vysílat jen v pay režimu, na trhu bude dostatek přijímačů s možností použití přístupové karty a přesto jejich sledovanost nepoklesne. Do té doby to je a bude jen teorií, jejímž neustálým opakováním se nestane automaticky pravdou. Argumenty, že příjmy z reklamy již k provozu komerčním stanicím nestačí, i když se neustále zvyšují větším tempem než inflace a přehlíží se i fakt, že při současném trendu minimalizování datového toku může vyjít HD vysílání v DVB-T2 levněji než SD v DVB-T. Ale proč předem diváky o nutnosti poplatků nemasírovat, když případný zisk nespotřebují náklady na budoucí inovaci, ale jen se případně zvýší dividendy akcionářů?

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 9:29 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Tato současná silná slova by se spíše hodila do doby, kdy opravdu budou velké komerční stanice vysílat jen v pay režimu, na trhu bude dostatek přijímačů s možností použití přístupové karty a přesto jejich sledovanost nepoklesne. Do té doby to je a bude jen teorií, jejímž neustálým opakováním se nestane automaticky pravdou. Argumenty, že příjmy z reklamy již k provozu komerčním stanicím nestačí, i když se neustále zvyšují větším tempem než inflace a přehlíží se i fakt, že při současném trendu minimalizování datového toku může vyjít HD vysílání v DVB-T2 levněji než SD v DVB-T. Ale proč předem diváky o nutnosti poplatků nemasírovat, když případný zisk nespotřebují náklady na budoucí inovaci, ale jen se případně zvýší dividendy akcionářů?

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 9:35 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Všechny televizory již drahnou dobu zpět mají CI slot, takže nedělej problémy kde nejsou. A pokud jde o set-top-boxy pro DVB-T2/HEVC, tak zde mnohokrát zmiňovaná modla D-Book dokonce přítomnost CI slotu vyžaduje. Že se sem dováží krámy bez něho a jakýsi provozovatel vysílání na ně dokonce lepí jakousi svoji pochybnou certifikaci, je přinejmenším pořádná ostuda.

Jan Novák aura:75
13. 7. 2017 9:43 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

No vidíte. Takže kdyby Nova měla odvahu, může být placená hned. Ale to ona neudělá, ona si radši počká na to, až to bude moct svést na stát :-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 9:52 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

A co by měla Nova dělat proboha? Z její strany bylo opakovaně deklarováno, že kterýkoliv operátor může HD verzi začít šířit. A také to tak spousta operátorů udělala - vlastně všichni vyjma operátorů pozemních, kteří asi čekají na nějaké spasení nebo koho :D

Jan Novák aura:75
14. 7. 2017 0:43 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Deklarovat může cokoliv, kecy jsou zdarma. Operátor si spočítal, že se mu to nevyplatí, tak se do takového modelu samozřejmě nepouští, to je ten trh v praxi. Ale pokud jí to tak vadí, tak může odejít z neplaceného DVB-T jako Markíza. Jenže to se dělá snadno na Slovensku, kde má DVB-T pár procent a obtížně u nás, kde má přes 50%. To už hrozí zásadním poklesem příjmu z reklamy... A tak se vymýšlí kroky, jak to hodit na někoho jiného, ideálně na stát.

Adolf Shitler aura:10
14. 7. 2017 9:05 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

To co je v ČR, rozhodně není trh v praxi, protože do pozemního vysílání stát pumpuje peníze. Což je naprostý paskvil, který akorát hraje do kapsy pozemním operátorům. A paradoxně z toho ani divák nic nemá, protože dostává kvalitu na úrovni roku 2005, kdy se spustilo DVB-T. Tento postkomunistický model, kdy se z kapes nás všech platí zábava pár kolenovrtům, kteří ve své lakotě nechtějí dát měsíčně několik desetikorun na svoji zábavu (protože sledování TV je obyčejná zábava, nic jiného) naštěstí není dlouhodobě udržitelný. Bohužel - pro pozemní vysílání - až se státní subvence do T2 zastaví, tak už zájemců o placení bude tak málo, že to celé půjde ke dnu nebo jako na Slovensku, kdy se Towercom plácá s pár desítkami tisíc klientů, což nestačí ani na provoz, natož aby se generoval zisk. A radovat se mohou akorát satelitní, kabeloví a IPTV operátoři, kterým tento zpackaný přechod na T2 přihraje nové klienty.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 7. 2017 9:16 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Divím se, že Ty, jako horlivý zastánce "adekvátních" poplatků za zábavu, tak horlivě kritizuješ současné netržní ekonomické a "politické" poměry v DVB-T/T2, když nahrávají do karet Tvým oblíbeným satelitním, kabelovým a IPTV operátorům. ;-)

Adolf Shitler aura:10
14. 7. 2017 9:24 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Byl bych radši, kdyby zde byla komerční placená pozemní platforma, jenž by právě satelitním, kabelovým a IPTV platformám byla konkurencí. Už proto, že by je to alespoň trochu drželo na uzdě při určování ceny.
Jinak já jsem zastáncem poplatků hlavně proto, že divák díky nim dostává vyšší kvalitu. DVB-T2 promrhalo historickou možnost stát po boku výše zmiňovaným platformám a odsouvá se někam na periférii, kde po něm za pár let neštěkne pes.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 7. 2017 11:14 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Mít jako konkurenční pobídku placené pozemní vysílání je sice ušlechtilá myšlenka, ale dost drahá. Přitom by to vlastně byla konkurence jen mezi kvalitou služeb jednotlivých operátorů, ale nezaručovalo by to výrobu kvalitnějších programů u komerčních stanic. Jak by se ale kvalita služeb zvyšovala? Kterým směrem? Asi mám malou představivost. Zlevnily by Skylink, UPC a pod.? Proč? Čili výsledkem PAY DVB-T2 by bylo jen nezvyšování poplatků u ostatních operátorů, nebo dokonce sleva? Tak by polovina domácností vlastně připlatila té druhé půlce, to se solidárně vyplatí a byla by to konečně ta správná komerční situace? Směšné.....

Adolf Shitler aura:10
14. 7. 2017 16:30 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Opusť svoje teorie o nějakých "kvalitnějších programech", protože je to většinový divák, který rozhoduje. A když ten rozhodne, že se mu líbí Ulice, Letiště nebo Na Cibulce, tak to tak prostě je a komerční stanice nemají důvod nic měnit. Jakási "kvalita" brána tvým pohledem je pro TV stanice nezajímavá, jsi menšinový divák, tak se v pohodě přesuneš ke kabelu nebo satelitu, kde je nabídka víc než pestrá. Z toho také plyne, že DVB-T2 by bylo konkurencí hlavně s nabídkou těch nejsledovanějších stanic neboli ekvivalent co nabízí Skylink v rámci servisního poplatku a kabelovky jako základ. Přičemž vůbec nechápu proč by nějaká půlka domácností měla přispívat nějaké půlce další, když by si každý platil dle svého uvážení a TV stanice by na tom ztratné zcela jistě nebyly. Rozhodně je to lepší model, než aby zdejší stát sponzoroval komerční pozemní vysílání a de facto každý člověk tak musel doplácet na to, že se někdo dívá na TV zadarmo. To není ani směšné, ale přímo trestuhodné.

Jan Novák aura:75
14. 7. 2017 21:01 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Naopak, placené DVB-T2 jen zvedne ceny nejnižších nabídek kabelových a satelitních operátorů. Jediné, co je dnes drží dole, je právě snadnost přechodu k neplacenému DVB-T. V případě placené verze bude překážkou přechodu i jednorázový náklad za CI.
Širší programová nabídka láká jen omezený počet diváků, viz obliba nejnižších balíčků u kabelovek a satelitu. A DVB-T kvůli omezené šířce pásma v tom nikdy nebude moct konkurovat.

Adolf Shitler aura:10
15. 7. 2017 13:34 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Z placené HD nabídky nebude nikdo dobrovolně přecházet na neplacené SD mazanice, to je prostě utopie si něco takového myslet.
DVB-T2 nebude pochopitelně konkurovat v desítkách nebo stovkách stanic, ale může konkurovat v oblasti těch nesledovanějších, což je ekvivalent základu za serpo u Skylinku. A v tomto je konkurence rozhodně přínosem. Navíc je potřeba si uvědomit, že jakási bezplatná pozemní nabídka de facto nebude existovat - teď to v T2 bude platit stát a pak už nikdo, takže nemá smysl tu bezplatnou nabídku pořád dávat jako alternativu k čemukoliv jinému. Je to časově omezená záležitost s nulovou perspektivou.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
16. 7. 2017 8:35 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Když připustíme, že přechod z DVB-T na DVB-T2 bude nějak kompenzovat stát, nakonec DVB-T skončí, tím skončí i financování jeho vysílání ze strany komerčních stanic a vysílání v DVB-T2 bude levnější. Jak se potom zachovají komerční televize? Když zůstanou v SD, ušetří? Když přejdou, kvůli konkurenci, na HD, budou zvýšené náklady na vysílání kompenzovat nižším ziskem, nebo úplným přechodem do PAY režimu?

Kdo ví, jaký díl rozpočtu utratí komerční stanice za samotné vysílání a jaký na výrobu vlastních programů a těch koupených? Chápu, že každá koruna navíc se akcionářům líbí, ale jak se projeví důsledky přechodu z FTA na PAY na sledovanosti a zisku z vysílání reklam, to dnes nikdo neví. Vyplatí se Nově a některým dalším, bojkotovat přechodné sítě DVB-T2? Vždyť by to platil stát, tak proč ho trochu, v zájmu zachování sledovanosti, nepodojit?

Argumentovat jen situací v Rakousku, Německu a na Slovensku je ošidné, v ČR jsou výchozí podmínky odlišné, i letité zvyky diváků. Všichni přece ví, že nabídka, pestrost a kvalita vysílání DVB-S a DVB-C je lepší než z pozemní platformy, jak tvrdíš, jejich cena je ve směšných desetikorunách, ale přesto se 50% diváků spokojí s většinou SD mazanicemi. Co se u nich změní, aby přešli na výhradně PAY zdroje, opravdu jim komerční stanice přestanou poskytovat tuto SD zábavu "zadarmo"?

Ona není situace v používání PAY platforem tak křišťálově jasná. Není možné, že v mnohých domácnostech je na "hlavním" televizoru v obýváku k dispozici na velké placce placené to "nejlepší" od Skylinku a na těch přístrojích v dětském pokoji, kuchyni a pro PVR bohatě stačí FTA zdroje z DVB-T? Možná si mnozí dnešní diváci, zatím spokojení s pozemní nabídkou, neuvědomují, že všechny ostatní platformy vícenásobný příjem v rámci jedné domácnosti, třeba i včetně chalupy/chaty, podstatně prodraží? ČT stačí na všechny televizory v domácnosti jedna koncese. Platí jedno abonmá i pro vícenásobný příjem Skylinku, kabelovky, IPTV? Bude tedy opravdu DVB-T2 dočasná záležitost bez perspektivy? Dnes a určitě v nejbližších letech ne. A o tom, co bude potom, až, nemá cenu dnes polemizovat.

Adolf Shitler aura:10
16. 7. 2017 11:52 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Nova zcela jistě nebude DVB-T2 bojkotovat v situaci, že celou šaškárnu platí stát. To tam ty svoje SD mazanice samozřejmě ráda dá, akorát to nejspíš nebude v síti ČRa, ale v síti DB.

Na zvyky diváků vůbec nesázej, divák byl spoustu let zvyklý, že má satelitní příjem zadarmo a teď za něho platí, takže si holt zvyknul na novou situaci. A stejně tak si zvykne i divák pozemního vysílání, protože jinak by koukal na ČT a pár FTA stanic, co zůstanou v nekódované podobě. Lidi měsíčně vyhází stovky a tisíce korun za nesmysly, takže pár desetikorun za TV je rozhodně nepoloží. To jenom část kolenovrtů navozuje takový dojem, že se zpoplatněním pozemního vysílání snad zastaví svět - v reálu to pochopitelně nebude nic tragického a za pár let po spuštění placeného vysílání už si nikdo ani nevzpomene, že to kdysi bylo jinak :-)

Příjem na více TV také není nic neřešitelného, Skylink dává 3 karty na jednu smlouvu, freesat 4, stejně jako kabelovka UPC. A kdo má víc TV, tak samozřejmě nemůže čekat, že vstupní investice bude stejná, jako při TV v počtu 1. Když mám víc aut, tak také platím povinné ručení za každé a nikoliv, že bych platil jenom za jedno.

DVB-T2 je díky SD mazanicím bez perspektivy už dnes, kdokoliv si pořizuje nový televizor (resp. už si ho pořídil v horizontu několika let zpátky), tak má HD panel a něm vypadá SD příšerně. A s nástupem UHD panelů se to ještě zhoršuje, tam už vypadá i HD průměrně a SD je takřka nepoužitelné.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
16. 7. 2017 14:05 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Moc nerozumím té poznámce o nebojkotu přechodného vysílání v DVB-T2. Asi management Novy zbytečně váhá, i když by, podle Tebe, tam rád v SD vysílal.

Satelitní příjem nabízí stále dost FTA obsahu, aby se ho někteří nadobro zatím nezbavovali. Ovšem ti, kteří začínali v FTA u předchůdce Skylinku přijímat v domnění, že to tak bude navěky, chtě nechtě museli na SERPO přistoupit. Jinak by obětovali vynaložené investice, museli by hledat jiné providery a opět financovat jiné technologie. Proto brblají, ale jako rukojmí mají zkrátka smůlu. Argumentovat tím, že lidi měsíčně vyhází stovky a tisíce za nesmysly je matoucí, protože nikdo neví, co je pro druhého nesmysl a bez čeho se nechce obejít. Proto označovat za kolenovrty ty, kteří nechtějí jako ovce bez protestu přistoupit na další nenažranost nějaké služby, je zavádějící a jen propaganda.

Připouštím, že nejsem zcela v obraze v případě vícenásobného příjmu Skylinku, ale letmý pohled na jeho web říká :"Druhá karta
Řešení pro druhou místnost - 1 188 Kč Cena včetně karty NEXT
Cena zahrnuje roční předplatné služby druhé karty, včetně karty NEXT. Karta typu IRDETO." Čili může mít domácnost 3 karty, ale za každou, jak už je zde zvykem, musí každoročně zaplatit. Ano, řešení sice existuje, ale srovnat to s pozemním FTA nelze. Tam počet TV není nijak omezen, ani dodatečně zpoplatněn. To u UPC je to už přijatelnější, kdy k jednomu abonmá stačí přikoupit další 3 karty a vícenásobný příjem není dražší v rámci měsíčních poplatků. Pro nenáročný příjem je k dispozici další příjem běžných stanic v analogu, počtem neomezený. Příklad s auty je v autu.

Nemám sice k dispozici 4K TV, ale podle recenzí si elektronika některých takových přístrojů se zobrazením SD dokáže poradit a vytvoří lepší obraz, než na monitoru s nativním rozlišením pro pouhé SD. Proto si troufám s Tvými závěry nesouhlasit. Obecně jsou vždy tendenční a zavádějící.

Adolf Shitler aura:10
16. 7. 2017 16:44 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Nikdo z Novy přece neváhá, ale přechodové sítě se teprve budují, takže nemůžeš čekat, že v té jedné jediné budou hned všechny stanice naráz. Už teď není ten jeden spuštěný mux k dívání, natož kdyby se do něho ještě našlápla Nova se všemi programy.

Pokud je pro někoho smysl koukat na TV, tak bude platit. Pokud to pro někoho smysl není nebo si vystačí s tím málem FTA, tak platit nebude. Na to není nic složitého k pochopení, je to prostě volba každého jedince a tvrzení o jakési nenažranosti je úplně mimo mísu. Nikdo nikoho nenutí za TV platit, dnes ani v budoucnu (vyjma povinně placené ČT, kde se tvrzení o nenažranosti dá snad akceptovat, ne každý je nadšený financovat něco, co třeba ani nesleduje).
A ohledně vynaložených investic na straně diváka se dá jenom napsat, že to platí pro všechny platformy bez výjimky a teď aktuálně hlavně pro pozemní vysílání, kde jsou ani ne rok staré televizory bez podpory HEVC k ničemu, resp. slouží jenom jako zobrazovadla a pro příjem T2 se musí dokoupit další "krabice", tj. zase další investice.

Jakési výhody pozemního příjmu, tj. možnost si připojit libovolný počet TV apod. jsou irelevantní, poněvadž onen "bezplatný příjem" musí někdo financovat. A když to nebude stát a nebudou to komerční stanice, tak prostě a jasně může být výhod kolik chce, ale nebude to fungovat.
A jak jsem už psal - když má někdo víc televizorů, tak musí prostě počítat s vyššími náklady. Také platí spotřebu el. energie za všechny přístroje a ne pouze za jeden.

Žádná elektronika není zázračná, aby z SD mazanic vyčarovala něco lepšího. Jestli to někdo tvrdí, tak se jedná o marketingový blábol. A čím větší zobrazovací panel a jeho rozlišení, tím na něm SD vypadá hůř. Na nějaké pidiobrazovce se to samozřejmě ztratí, ale ty jsou mimo zájem lidí.

Jan Novák aura:75
16. 7. 2017 22:30 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

"Už teď není ten jeden spuštěný mux k dívání, natož kdyby se do něho ještě našlápla Nova se všemi programy." V tom muxu je na Novu uděláno místo, prozatím vysílající programy nevyužívají plně datový tok - volná kapacita je 13Mb/s: https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/kapacita_prechodova_vysilaci_sit-12_ceske_radiokomunikace_01_03_2017.pdf Novu by to v současnosti nic nestálo, přesto to bojkotuje, jak je jejím dobrým zvykem i z minula.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 7. 2017 10:11 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Je sice pravdou, že jeden CI slot je u nových TV již standardem, ale není to málo? Kolik z nich má alespoň 2 CI sloty, aby při osazením třemi typy tunerů bylo možné být současně platícím abonentem satelitní, kabelové a prý zákonitě i budoucí pozemní služby? Nejsou komerční televize znepokojeny tím, že není plněn tuzemský D-Book a stále se většinově prodávají STB bez CI slotu? Nikde jsem od nich žádný protest a nátlak na ČTÚ nezaregistroval. Nebo budou chtít v budoucnu podojit stát o ušlý zisk díky tomu, že státní orgány nazajistily do všech domácností přijímače, které umožní vybírat poplatky za jejich pay vysílání? ;-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 10:17 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Neber to podle sebe, takových televizních fanatiků, kteří musí mít od každého příjmu aspoň po kuse, zase tolik není :D

Jirka Beat aura:82
BeatJ Login: Beat
14. 7. 2017 19:54 Nový

Re: DVB-T2

celé vlákno

Nova by hlavně měla platit divákovi, že na ten odpad kouká respektive bude koukat.

Jan Z aura:10
12. 7. 2017 12:00 Nový

Nova CME

celé vlákno

Tuzemská Nova vytváří přibližně polovinu provozního zisku CME a přesto nechce v roce 2017 vysílat v HD jako standard ( v rámci DVB-T2) , protože na to nemá peníze... Tady jde vidět, že peníze jsou, ale divák je až na posledním místě, hlavně ať se napakuje zadlužená matka (CME). A ikdyž vydělávají tolik, tak chtějí po divákovi ještě další peníze. Pokud Nova plánuje v rámci T2 vysílání, že jí budeme přispívat na ty její reklamní bloky, tak na to ať zapomene, nenažranci....

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
12. 7. 2017 15:08 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

Včera vyšel v MF Dnes příloze rozhovor se scénáristkou "Modrého kódu", který dělala pro Primu. Tam se řídí zajímavou tezí, že čím více diváků má seriál, tím méně peněz dostane. A na Nově to bude to samý v bleděmodrým, tam dělala jak na Ulici, tak na Ordinaci.
A prý tradiční problém, televizím se nechce platit, tak odešla jak od jedněch, tak od druhých.

David Neřeknu aura:10
Hodný Davča Login: davidlbc
12. 7. 2017 15:17 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

Doufám, že "odešla" navždy a nezačne teď psát pro HBO. Já mám totiž jen jedny nervy.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
12. 7. 2017 16:12 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

:-D Prý teď nezačne psát pro nikoho. S HBO bych se nebál, oni chtějí za své peníze kvalitu. A přes své ujišťování, jak je pracovitá a výkonná, má za sebou Ulici, Ordinaci, Počátky, Gympl, Ohnivý kuře a Modrý kód. Což jsou všechno papundeklovky. Tu by v HBO vyhodil už vrátný :-D

Michal Kubeček aura:10
Michal Kubeček Login: mkubecek
12. 7. 2017 17:15 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

Tam se řídí zajímavou tezí, že čím více diváků má seriál, tím méně peněz dostane.

Řada kritiků se řídí zásadou, že čím méně je diváků, tím vyšší je umělecká hodnota (a naopak). Tak už tu filosofii asi převzal i management. :-)

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
12. 7. 2017 19:43 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

Asi jste ve špatném tématu, tady se mluví o KOMERČNÍCH televizích :-)

Adolf Shitler aura:10
13. 7. 2017 7:10 Nový

Re: Nova CME

celé vlákno

Proč by měla Nova kdesi vysílat na svoje náklady? Je naprosto běžná věc, že vysílá nějaký provozovatel, který TV stanicím platí a od diváků vybírá peníze. A to je případ Novy jak v satelitních, kabelových a IPTV platformách, tak to musí být i v platformě pozemní. A HD tam pochopitelně je. A pokud divák platit nechce, ať kouká na SD mazanice nebo si v HD pustí TV8 a nechá vyvěštit budoucnost :-)

P V aura:76
14. 7. 2017 15:19 Nový

Troll a trotl AS argumentuje Německem

celé vlákno

a přitom 1) hladní podíl na Německu satelit kde komerčky v SD vysílají bez JAKÝCHKOLIV poplatků a kódování . Bude tedy Noha na satu vysílat také bez pravidelných poplatků? 2) teresticky přijímá signál pouze 2 mil domácností a z toho si sledování komeršních HD kanálů předplácí zatím pouze 0,5mil (musí se posuzovat v kontetu 8x vyšího obyvatelstva k CZ) viz http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/pul-milionu-predplatitelu-pozemni-televize-dvbt2-v-nemecku-bezplatna-faze-skoncila--1741075
Reklamní televizi bych toleroval ještě tak maximálně kódovací kartu.. Prostě Shitler mele jen to co se mu hodí...

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+