Více

ČM: Zpráva NKS o digitalizaci prošla vládou

Ve středu 20. prosince byly na programu jednání vlády České republiky i body týkající se digitalizace zemského televizního vysílání. Vláda nejprve vzala na vědomí návrh Technického plánu přechodu na digitální vysílání (TPP), který vytvořil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a předložilo ho Ministerstvo informatiky.

V části pro informaci členům vlády byla předložena Zpráva Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v ČR (NKS) o vývoji a aktuálním stavu digitalizace v zemi. NKS by měla v další fázi zpřesňovat navrhovaná řešení problematických oblastí, které v současnosti komplikují přechod na digitální vysílání.

Šéfkoordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva řekl po jednání serveru Česká média: Jde o první souhrnnou informaci členům vlády, která bude v další fázi doplněna o podrobnější řešení, která vyplývají z dosavadních jednání a přípravných prací. Osobně mne ale po řadě jednání v poslední době poněkud překvapilo, jak se někteří lidé, dosud obecně považovaní za ‚podporovatele digitalizace‘, ve skutečnosti snaží procesy aktivně brzdit, případně prosazovat spíše osobní nebo korporátní zájmy. Domnívám se, že postupně se ukazuje, jaké jsou v některých případech skutečné motivy pro některá konání a rozhodování.

Duspiva dále pokračoval: Očekávám, že by po středečním projednání ve vládě a po dokončení připomínek dotčených subjektů mohl být TPP brzy vydán a podaří se realizovat i další důležité kroky. Je dobré, že brzy bude i v projektu DVB-T na Domažlicku vysílat TV Nova a i přes určité nejasnosti může přechodně pokračovat projekt digitálního vysílání v síti B i po 1. lednu 2007.

stul

V současnosti se připravují úpravy zákonů, které by měly podpořit rychlejší přechod na digitální vysílání a zjednodušit ukončení dosavadního využívání analogové technologie pro televizní vysílání. Na přípravě se kromě NKS a jejích pracovních skupin spolu s příslušnými ministerstvy podílí i ČTÚ svými aktuálními návrhy v souvislosti s TPP.

Zdroj: Česká média

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 12. 2006 21:06

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+