Více

Čína bude šířit propagandu do celé Evropy ze satelitu

Čínský zpravodajský kanál CCTV 9 náležící pod tamní státní televizi, bude šířit svůj signál do celé Evropy, a to nekódovaně prostřednictvím satelitu. Testovací obrazec v podobě barevných pruhů se na družici Astra 1L objevil už minulý týden, avšak až dnes China Central Television potvrdila, že se chystá k tomuto kroku. CCTV 9 přináší kromě zpravodajství také zábavné a vzdělávací pořady. Program vysílající čtyřiadvacet hodin v angličtině má vrhat dobré světlo na tento komunistický stát.

stul

O tom, kam až zasáhne nově signál čínské státní televize, se můžete přesvědčit na tomto vyzařovacím diagramu. CCTV 9 přináší ve svém programu především různé specializované magazíny se zvláštním důrazem na Asii, aktuality z Číny, ale také novinky z oblasti obchodu. Nechybí zde ani jazykové kurzy, zpravodajství ze sportu a také cestovatelské dokumenty. Samotná produkce původního programu CCTV 9 je malá, ale splňuje očekávání komunistické Číny.

Prozatím pouze testovací obrazec CCTV-9 naladíte na frekvenci 11538/V s SR 22000 a FEC 5/6. Tady již vysílá v současné době další kanál China Central Television označený CCTV F. Jeho program je kompletně ve francouzštině.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 26. 1. 2009 13:53

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+