Více

Chcete napsat Ježíškovi o Ultra HD? Přehled 4K televizorů na českém trhu.

Druhý z našich přehledů věnujeme špičce trhu, jimiž nepochybně 4K přístroje jsou. Letos navíc neuvěřitelně zlevnily, takže je to i hodně zajímavé!

První recenze Ultra HD, nebo jak se také říká 4K či UHD televizoru vyšla na DigiZone.cz 20. listopadu 2013 a byl jí televizor Toshiba 65L9363D. Druhým a posledním televizorem ve zmiňovaném roce byl Philips 65PFL9708 (11. 12. 2013) a v lednu 2014 následoval ještě Panasonic TX-L65WT600E.

Proč to říkám? Protože i když Ultra HD televizory vstupují teprve do druhého roku existence, už jsme se dočkali neuvěřitelného zlevnění, které jsme dříve u nových technologií v takto krátké době nezaregistrovali. Dokonce ani u 3D, které šlo dolů s cenami také hodně rychle!

On-line videopůjčovna Netflix, která možná vstoupí i k nám si udělala velké jméno seriálem House of Cards ve 4K (Panasonic). Takovéhoto obsahu ale zatím moc není.

Autor: Bohumil Herwig

On-line videopůjčovna Netflix, která možná vstoupí i k nám, si udělala velké jméno seriálem House of Cards ve 4K (Panasonic). Takovéhoto obsahu ale zatím moc není.

Co charakterizuje současné Ultra HD

Vedle značného nárůstu obrazových bodů (4x oproti Full HD) a tudíž citelnému zjemnění obrazu (a tím i „vyběhnutí“ detailů), především fakt, všechny Ultra HD televizory jsou chytré. I v těch nejlevnějších je pak opravdu solidní výbava, kterou za tyto peníze ve Full HD buď nedostanete, nebo jste ještě před nedávnem nedostali.

I tady je tudíž znát značný posun a Full HD televizory se mu budou muset přizpůsobit. Je ovšem otázkou, kolik jich vlastně v sezóně 2014/15 bude uvedeno, když nejlevnější 4K dnes stojí méně než 19 000 Kč!

Full HD přístrojů bude nejspíše uvedeno výrazně méně než letos a tady zřejmě budeme svědky daleko rychlejšího přechodu než ve směru HD Ready – Full HD.

Malé schématické připomenutí používaného televizního rozlišení snad nezaškodí…


Malé schématické připomenutí používaného televizního rozlišení snad nezaškodí…

Jak číst tabulku (ke stažení na konci článku)

V tabulkách najdete ve stručnosti k televizorům alespoň základní údaje, a to ve stejném stylu, v jakém jsme to dělali u „chytrých televizorů.

U přístrojů u nichž je napsáno „test“, si můžete na DigiZone.cz najít i recenzi a kompletnější parametry.

stul

Ceny jsou v tabulce aktualizovány a tentokráte nejsou doporučené koncové, nýbrž prodejní, což je vzhledem k tomu, že některé televizory jsou staršího data, jistě spravedlivější.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+