Více

Chystá Skylink expanzi do terestriky? Testy kódovaného DVB-T v Praze to naznačují

Experiment v pražské Regionální síti 4 může být přípravou na multiplatformní éru Skylinku. „Nynější velká nabídka bezplatných programů v DVB-T nemůže trvat věčně,“ říká Jaromír Glisník.

Proč se netestuje už v DVB-T2?

Co si slibuje satelitní služba Skylink a provozovatel pražské pozemní Regionální sítě 4, společnost Prague Digital TV, od testů kódovaných televizních programů v tomto multiplexu? Minulý týden se v Regionální síti 4 objevily programy Joj Cinema a Filmbox Family, ke kterým mají přístup pouze ti zákazníci Skylinku, kteří vlastní CAM modul Irdeto s dekódovací kartou této satelitní služby a vyplnili online formulář na webu Skylinku, že se chtějí stát testery tohoto experimentu. Za první den se nám nahlásila si stovka zájemců, řekl serveru DigiZone.cz manažer Skylinku Jaromír Glisník. Podle jeho slov jde hlavně o to, aby si oba operátoři ověřili kompatibilitu přijímacích zařízení s CA modulem a dekódovací kartou při příjmu zakódovaných programů v DVB-T.

O placených televizích v terestrickém vysílání se přitom hovoří především v souvislosti s novou generací zemské digitální televize DVB-T2. V ní bude dostatek prostoru jak pro programy ve standardním, tak i vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jaromír Glisník je ale ohledně potřeby přechodu na DVB-T2 velmi skeptický. Nikdo mne dosud nepřesvědčil o tom, že je třeba opouštět DVB-T, které funguje, řekl manažer Skylinku serveru DigiZone.cz. Zároveň podotkl, že vznik placených televizních kanálů v DVB-T je jen otázkou času. Podle Glisníka by přitom nemělo jít o televize, které jsou už dnes součástí placených programových nabídek kabelových a satelitních operátorů. Nikdo neříká, že by chtěly jít do terestriky, spíš je to otázka současných televizí, které vysílají v DVB-T volně, vysvětluje Glisník.

 

Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz

Jaromír Glisník nevylučuje vstup Skylinku do terestrického vysílání

Iniciátorem testu nebyl Skylink

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+