Více

Chudárek z Óčka: Prioritou je v ČT neoslabit program

Jako druhý kandidát na ředitele veřejnoprávní televize vystoupil dnes na Kavčích horách před Radou České televize Hynek Chudárek, výkonný ředitel hudební stanice Óčko. Chudárek si myslí, že v čele ČT by měl stát někdo, kdo má výrazné ekonomické povědomí. Jako priority by si stanovil vyrovnaný rozpočet po celou dobu funkčního období a kvalitní program.

Důležité je podle Chudárka zejména provézt veřejnoprávní médium procesem digitalizace a zajistit přechod na vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V souvislosti se zpřehledněním fungování ČT by bylo také propuštění zaměstnanců, a to v řádu stovek. Chudárek již na začátku svého projevu upozornil, že hudební televize Óčko je dlouhodobě v zisku a pracuje s vyrovnaným rozpočtem. Po roce 2012, kdy skončí definitivně proces digitalizace, chce výkonný ředitel Óčka zavést reklamu jen pro zvláštní akce.

MIF17

Nepředpokládal bych žádnou čistku v ČT, prioritou je, aby nebyl oslaben program. Každá věc se musí posoudit zvlášť, uvedl ještě k možnému propouštění ve veřejnoprávním médiu Chudárek. Úspory by se podle něj našly v tom, že by se vyhodnotila každá konkrétní situace a zúžil by se především počet externích zaměstnanců. Na místě se mírně před přítomnými ztrapnila radní Helena Fibingerová, která se zeptala Chudárka na to, jak si představuje financování ČT, o kterém mluvil v době, kdy odběhla telefonovat.

ČTĚTE TAKÉ: Hynek Chudárek: ČT by neměla soupeřit s Novou a Primou

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 7. 2009 15:00

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+