Více

Názory k článku
Chtěli bychom Terapii i Hořící keř, říká šéf ČT Petr Dvořák. HBO je ale neprodá

David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
5. 3. 2013 14:10 Nový

Nova vs. HBO

celé vlákno

Spolupráce s HBO by byla více než vhodná. Btw.: bylo mi divné, že se nám doma např. každovečerní sitcom "Průměrňákovi" na Smíchovu tak líbí - v úvodu je totiž zmíněno, že byl pořad vyroben pro HBO (proto se tak trochu kvalitou odlišuje na Smíchovu od jiných pořadů)

Pavel P. aura:10
Pavel.P. Login: Pavel..P.
5. 3. 2013 14:26 Nový

Re: Nova vs. HBO

celé vlákno

jestli bude do budoucna existovat nějaká spolupráce mezi HBO a neplacenou tv, tak to bude logicky spolupráce HBO a Novy, jelikož s nejvetší pravděpodobností budou mít stejného vlastníka, ovšem nemyslím si, že logika "neprodáme, jsme exkluzivní" je pro HBO přínosná už teď

Jan Novák aura:75
5. 3. 2013 17:07 Nový

Re: Nova vs. HBO

celé vlákno

Hlavně že tu samou logiku jste u Warnerů obhajoval. Přitom jejich produkce je daleko vyšší než u HBO, takže jsou schopni nabídnout program více stanicím.

Jiří Svoboda aura:64
Jirka Login: freddy9951
5. 3. 2013 15:32 Nový

Re: Nova vs. HBO

celé vlákno

Samotný seriál "Průměrňákovi" nebyl vyroben pro HBO, ale pro americkou stanici ABC, a to v produkci Warnerů (z produkce Warnerů ostatně pochází většina amerických seriálů vysílaných na Nově). Pro HBO byl vyroben pouze český dabing, jelikož HBO nabídla tento seriál v české premiéře už v roce 2010.

Pavel P. aura:10
Pavel.P. Login: Pavel..P.
6. 3. 2013 15:00 Nový

Re: Nova vs. HBO

celé vlákno

na tom nezáleží, warner vyrábí (a pak prodává) seriály pro každou tv

Zix . aura:57
6. 3. 2013 15:26 Nový

Re: Nova vs. HBO

celé vlákno

Já myslel,že maj nějaký svoje tv kam to dávaj. :D
Je vidět,že to tak nesleduju no. :D

theface aura:10
5. 3. 2013 14:34 Nový

Re: Chtěli bychom Terapii i Hořící keř, říká šéf ČT Petr Dvořák. HBO je ale neprodá

Nechápu proč to neprodají,exklu­zivita seriálu by určitě netrpěla a diváci by možná zvážila zda Hořící keř na HBO nebo pořady ČT

Jiří Svoboda aura:64
Jirka Login: freddy9951
5. 3. 2013 15:42 Nový

Můj názor

Tak co se týče Terapie, tak si myslím, že první řadu tohoto seriálu by už HBO mohlo odprodat České televizi, přece jen od premiéry první řady Terapie na HBO už uběhlo nějakých zhruba 15 měsíců, na DVD už vyšel někdy před rokem, takže HBO už nemá první řadu jak zpeněžit a nové předplatitele na ní asi už žádné nenaláká, takže se přímo nabízí možnost odprodání práv pro volné vysílání. Co se týče Hořícího keře, tak u toho je situace jiná, premiéra byla někdy před měsícem, vydání na DVD se teprve chystá, není vyloučeno, že by mohl Hořící keř bojovat o mezinárodní cenu Emmy, takže tam je ještě nějaký potenciál finančních zisků, ale do budoucna by ho měla HBO taky odprodat, přece jen skrblit si vysílací práva pro sebe asi není ta nejlepší strategie.

Jiří Vrbka aura:10
Jiří Vrbka Login: JirkaBM77
5. 3. 2013 16:42 Nový

Terapie - pro ČT jak stvořená

celé vlákno

Terapie je zajímavý seriál, na HBO už celkem ohraný rotacemi, tudíž na ČT by se hodil... osobně jsem ho v premiéře doslova hltal, i když ke konci se už přejedl.

Co se týče Hořícího keře, tam není o co stát, celý film by se dal zdrcnout do 30 - 40 minut, neskutečně dlouhé pasáže, jsem měl co dělat abych nepřepnul jak jsem se nudil. Jen zvědavost mě nutila vydržet. Pro mě to není žádný filmový zázrak. Podruhé bych si tento skvost už asi nepustil.

Marek Grochal aura:10
6. 3. 2013 10:30 Nový

Re: Terapie - pro ČT jak stvořená

celé vlákno

Tak s tou Terapii bych s Vámi snad souhlasil,ale co se Hořícího keře týče tak to je velice luxusní projekt,který by Česká televize (natož Nova) nenatočili!!!Spíše to,jak píšete,není Váš šálek čaje.Každopádně to silně realisticky a pravdivě ukazuje to co komunismus prováděl za zvěrstvo a lidé jak věřili těch komun. hovn*m.A hlavně jak jeden druhého dokázal podrazit!

Jiří Vrbka aura:10
Jiří Vrbka Login: JirkaBM77
6. 3. 2013 10:54 Nový

Re: Terapie - pro ČT jak stvořená

celé vlákno

Na filmu se mi líbila jedna věc a to je, že režisérka stavěla celou trilogii neutrálně a nevnuceně, to se musí nechat a pochválit. Závěry nechávala na divákovi, nikoho neodsuzovala ani neupředňosťovala, děj nechala plynout, to klobouk dolů, jelikož toto téma svádí přehánět. Možná je to dáno tím, že režisérka tady nežije, a právě a možná proto to udělala takto dobře. Zkouším se ale na to dívat jako celek, nikoliv obsah. Jediné co mi vadilo byla ta rozvleklost a táhlost celé trilogie někdy až dlouhé minuty nudy. Podle mě by se všechny díly daly zcvrknout do jednoho dílu, pak by to byl z mého pohledu vydařené emotivně-napínavé dílo s dějovým spádem. Někde jsem četl, že by to chtěli používat jako film pro školáky, ale nevím jestli by u toho vydrželi po všechny 3 díly (už z tohoto pohledu si myslím, že měl být díl jen jeden). I když s nadsázkou řečeno, místo matiky by to asi vydrželi určitě. :)

Jinak ČT umí udělat i dobré věci. TV Nova - s Vámi plně souhlasím.

Jan Novák aura:75
6. 3. 2013 11:56 Nový

Re: Terapie - pro ČT jak stvořená

celé vlákno

Já si myslím, že není problém z toho sestříhat hodinu a půl až dvě hodiny dlouhý film, což vyjde tak akorát. V seriálu se vždycky použije víc materiálu, než je třeba.
Jinak ovšem nevidím důvod, proč by to nemohla zvládnout ČT, jak tu Marek Grochal píše. Celovečerních filmů už ČT produkovala dost, i kombinaci film+seriál.

Jiří Vrbka aura:10
Jiří Vrbka Login: JirkaBM77
6. 3. 2013 13:50 Nový

Re: Terapie - pro ČT jak stvořená

celé vlákno

Plně s Vámi souhlasím, ČT umí dělat dobré věci seriály i filmy, vše záleží na financích, režii a scénáři. Navíc ČT nemá zapotřebí dělat komerci za každou cenu, příjem má jistý.

Maxo .. aura:78
5. 3. 2013 20:01 Nový

Hra o trůny

celé vlákno

A nevíte kdy se ČT pustí do odvysílání Game of Thrones? Čekal jsem, že to nabídne už na podzim, ale zatím jsem to nezaregistroval. Zrovna tento seriál by byl skvělá alternativa k těm srajdám, které nám naše dvě komerčky i nadále cpou do chřtánu.

David Tomek
David Tomek (neregistrovaný) 62.201.19.---
5. 3. 2013 20:05 Nový

Re: Hra o trůny

celé vlákno

Ano. Stejně tak Impérium: Mafie v Atlantic City.

David Tomek
David Tomek (neregistrovaný) 62.201.19.---
5. 3. 2013 20:12 Nový

Re: Hra o trůny

celé vlákno

Také doufám. Skvělej seriálek.

Zix . aura:57
6. 3. 2013 14:03 Nový

Filmy,seriály

Pak se divěj,že lidi radši mizej na net kde si snad všechno můžou stáhnout(Hořící keř sem našel,tu Terapii ne ... ale moc sem nehledal) než aby čekali několik let než to bude v tv a stejně většinou s reklamama(beru všeobecně).
V budoucnu budou tyhle programy pouze "doporučovat" co je dobrý a co si teda člověk může stáhnout až to bude v kině(kolikrát je něco před premiérou) nebo v tv - protože čekat tak dlouho nebo za to platit velký peníze se bude chtít málokomu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+