Více

Chorvatští koncesionáři dostanou na set-top-boxy slevu v přepočtu 750 korun

[Oživeno] Pro urychlení přechodu na zemské digitální vysílání se chorvatská vláda rozhodla rozdat lidem slevové kupóny na nákup set-top-boxů. Každý plátce televizního poplatku dostane slevenku v hodnotě 200 kun (zhruba 750 korun), kterou bude moci využít do 30. června roku 2008 k nákupu digitálního přijímače. První vlna distribuce kupónů proběhne v pobřežní Istrii, se kterou Chorvatsko počítá při vypínání analogu na prvním místě.

V Istrii už vysílají dva zemské multiplexy. Starší síť na kanále 28 zatím obývá chorvatská Nova (sestra české stejnojmenné stanice, se kterou ji pojí stejný vlastník, bermudská mediální skupina CME) a RTL Televizija, do budoucna tu budou vysílat dvě další stanice. V čerstvě zapnuté síti na kanále 53 diváci naladí veřejnoprávní programy Chorvatské televize (HRT). Zatím tu vysílá zdejší Jednička a Dvojka, od 1. ledna 2008 k nim přibude sportovně-zábavní HRT 3 a zpravodajská HRT 4.

Istrie byla vybraná jako pilotní projekt chorvatského vypínání analogové televize kvůli své přímořské poloze a s ohledem na masivní rušení ze sousední Itálie. Chorvatsko chce stihnout přechod na DVB-T do roku 2010.

Zdroj: Advanced-Television.com

16. října 2007: Původně jsme psali o tom, že dotace na set-top-boxy v Chorvatsku jsou určené pouze pro zemské digitální přijímače, tedy pro platformu DVB-T. Adrian Gumulák ze společnosti SES Astra uvedl ale naše tvrzení, založené na informacích ze zdroje zprávy, na pravou míru:

Kupón se nevztahuje pouze na DVB-T set-top-boxy, ale rovněž na DVB-S, DVB-C a IPTV přijímače. Toto je potvrzeno panem Robertem Svebem, generálním ředitelem chorvatské veřejnoprávní televize HRT.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 10. 2007 21:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+