Více

Changhong od srpna uvede na český trh levný 4K televizor za 26 tisíc korun

UVNITŘ GALERIE – Již loni na podzim firma slibovala levnou Ultra HD televizi za 35 tisíc korun. Nynější novinka bude dostupná v obchodních sítích Planeo a Okay.

Nejlevnější 4K televizor o úhlopříčce 55 palců (140 cm) uvede během srpna na český trh čínský výrobce Changhong. Chytrá televize UHD55C5500IS bude dostupná v řetězcích Planeo a Okay za maloobchodní cenu 25 990 korun. „Televize na první pohled zaujme novým, ultratenkým designem s transparentním rámem. Kromě ceny je jejím hlavním lákadlem displej, který přenáší obraz v 4K Ultra HD kvalitě. Úhlopříčka obrazovky je 140 centimetrů, proto se hodí do větších místností,“ sdělila Šárka Bláhová z agentury Pram, která Changhong v České republice mediálně zastupuje.

K TÉMATU: Changhong začal vyrábět Ultra HD televizory přímo v Česku

Televizor má integrovanou Wi-Fi, k internetu se lze připojit přes předinstalovaný prohlížeč Opera. „Samozřejmostí je přístup na sociální sítě či různé aplikace, které je podle potřeby možné stahovat z App-Storu,“ uvedla Bláhová. Televizor UHD55C5500IS také podporuje hybridní televizi HbbTV , jež umožňuje kombinovat televizní vysílání se širokopásmovým internetem. Přijímač je vybaven třemi televizními tunery DVB-T, DVB-C a DVB-S2, naopak postrádá tuner DVB-T2 pro zemskou digitální televizi druhé generace, v níž se počítá s vysíláním v Ultra HD kvalitě.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 7. 2014 9:26

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+