Více

Cesty domů klesají na dno sledovanosti u mladých, pondělí vévodily Vraždy v kruhu

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Vlajkový seriál Primy má stále starší publikum, drtivá většina jeho diváků je starší 55 let. Takový nepoměr není u žádného jiného českého seriálu.

Reportéři ČT sledovanější než Nova

Propad na úplné dno přízně publika ve věku od 15 do 54 let zažívá primácký seriál Cesty domů III. V pondělí jej z této kategorie sledovalo jen 6,90 procenta diváků u televizních obrazovek, průměrně 135 tisíc diváků. V širší kategorii všech dospělých nad 15 si nadále drží poměrně slušné výsledky, v pondělí jej od čtvrt na devět sledovalo 604 tisíc dospělých při podílu na publiku 14,50 procenta. Znamená to však, že drtivá většina diváků Cest domů je starší 55 let, což není dobrá zpráva pro inzerenty, kteří se většinou soustředí na diváky ve věku 15 až 54 let. Oproti vítězi pondělního večera, krimiseriálu Vraždy v kruhu na ČT 1, dosáhly Cesty domů polovičního výkonu.

NEDĚLNÍ DATA: Policie Modrava v neděli ještě více posílila, viděly ji téměř dva miliony diváků

Vraždy v kruhu vidělo od osmé večer v průměru 1,238 milionu dospělých diváků a 29,52 procenta publika. Lépe se jim dařilo u mladších diváků od 15 do 54 let. V této cílové skupině seriál Jedničky oslovil 30,66 procenta publika. Novácký seriál Doktoři z Počátků zaostával o 300 tisíc diváků, od 20:20 jej na hlavním kanálu Novy vidělo v průměru 932 tisíc dospělých a 22,38 procenta publika (22,86 procenta ve věku 15 až 54 let). Nova si ale díky zpravodajské hodině udržela vedení v prime time, v průměrném podílu na dospělém publiku i v mladší cílové skupině byla sledovanější než ČT 1. I když Jednička bodovala i Reportéry ČT, kteří porazili souběžně vysílaný seriál Mentalista na Nově.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+