Více

Český rozhlas se chce v digitální éře zaměřit na rock, plánuje pro něj celoplošnou stanici

Komerční rádia v minulosti ostře vystupovala proti jakékoli snaze veřejnoprávního rozhlasu vstupovat do jejich ranku. Rocková hudba se jim určitě nebude líbit.

Konkurence RockZonu i Rádia Beat

Rockové hudbě se chce po přechodu na digitální vysílání více věnovat veřejnoprávní Český rozhlas. Dokonce si už předběžně naplánoval vznik nového celoplošného okruhu, který by se měl zaměřit na tento hudební žánr. Český rozhlas tak vstoupí do přímé konkurence s komerčními rádii, z nichž některá se na rock přímo specializují. Jde například o pražskou stanici RockZone, již provozuje společnost Londa, majitel nejposlouchanějšího českého Rádia Impuls, jež patří Andreji Babišovi, multiregionální Rádio Beat, ale také ostravské Rádio Čas Radima Pařízka, který se pohybuje v rozhlasovém i televizním byznysu – i jako provozovatel vysílačů. „Priváti“ v minulosti opakovaně kritizovali snahy ČRo o přímou konkurenci s jejich rádii.

Sám rozhlas si je tohoto rizika vědom i nyní, na druhou stranu připouští, že fanoušky rockové hudby nyní nedokáže patřičně uspokojit a zároveň by rád tento hudební žánr omezil na stávajících okruzích, například na Radiožurnálu. Kalkuluje také s tím, že by novou stanicí oslovil mladší posluchače, kteří mu citelně chybí. Nový okruh, který byl měl být výhradně digitální a objevil by se až v chystaném veřejnoprávním multiplexu v systému DAB/DAB+, nemá cílit na široké masy posluchačů, nemělo by tedy jít o formát typu Radiožurnálu. Český rozhlas tento hudební žánr plánuje propojit s čistě tematickou stanicí, která částečně existuje již nyní, ale zatím se nemohla tak úplně rozvíjet. O jakou stanici konkrétně jde?

 

Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Největší rozhlasový dům v Česku, Lagardere, odmítl plány Českého rozhlasu s rockovou stanicí komentovat. Zřejmě kvůli čerstvé dohodě s rozhlasem, která mu zajistila konec sporů o českou BBC.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+